Kurzemes Vārds

02:07 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Pelēcīgais mundieris

Mākoņains laiks kārtību sargājošo struktūru debesīs vērojams regulāri, un šajā sfērā strādājošo vairākums droši vien jau sen samierinājies, ka par varoņiem taisnīgie policisti pa retam tiek uzskatīti vienīgi kino, kamēr reālajā dzīvē visbiežāk valda skeptiski piesardzīga attieksme. Diemžēl, bet pēdējo dienu laikā iznācis tā, ka paši kārtības sargi Liepājā čakli rūpējušies par to, lai savu mundieri padarītu sevišķi nepievilcīgu. Ne tuvu vēl nebija izskanējusi mistiskā lieta ap avāriju izraisījušā policista asins paraugiem, kad pašā pilsētas centrā atkal policijas auto braucis tik bravūrīgi, ka cietusi kājāmgājēja. Vismaz par dīvainu dēvējama epizode Karostā ar cilvēku atbrīvošanu no ieslodzījuma metāla konteineros, un baumas par kārtību sargājošo struktūru savādo vienaldzību pret cietušajiem.

Tāpat policijai glaimojoši diezin vai būs arī trešdien ziņu aģentūrās dienasgaismu ieraudzījušie sabiedrības "Delna" veiktie pētījumi, kuros apskatīta korupcija Latvijā. Pētījums vēsta, ka Ceļu policijai regulāri neoficiāli maksājuši vairāk nekā 16 procenti, tātad gandrīz katrs sestais šoferis gatavs neslēpt šo grēku, bet vairāk nekā 40 procenti devuši kukuļus neregulāri, toties tādu, kas to nekad nav darījuši, ir mazāk nekā puse. Nav faktos balstītu argumentu, ka Liepāja šajā ziņā izceltos kā dzidrs avots duļķainās straumes pietekā, un vismaz vietējā šoferu folklorā daudz vairāk par principialitāti tiek mitoloģizēti saldinieki.

Visu kopā summējot, netīrumu vadzis kļūst arvien brangāks, bet kārtību sargājošo struktūru mundieris pelēcīgāks. Cietēja no tā vispirms būs sabiedrība, kas, saistīta neuzticības važās pret kārtību sargājošajām struktūrām, nevis meklēs palīdzību, bet vairīsies no tām, un līdz ar to grūtāk būs strādāt arī tiem policistiem, kas patiešām gribēs savu darbu darīt godprātīgi, jo veiksmīga rīcība ir grūti iedomājama bez potenciālo liecinieku atsaucības.

Tāpēc šķiet, pienācis pēdējais brīdis saņemties pavasara tīrīšanas darbiem tieši policijas disciplīnas druvā, jo tur putekļu kārta pēdējā mēneša laikā kļuvusi tik bieza, ka tai cauri saskatīt kārtību sargājošo struktūru pamatfunkcijas kļūst arvien grūtāk.