Kurzemes Vārds

19:20 Sestdiena, 31. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Zemniekam nodedzina draugu stādītu vēju aizsargjoslu

Pēteris Jaunzems

Liela nelietība pastrādāta Otaņķu pagasta Mazpickēnos. Ļaundari tur zemnieku saimniecībai nodedzinājuši pirms trīs gadiem iestādīto vēju aizsargjoslu.

Kā pastāstīja Mazpickēnu saimnieks Ādolfs Skaldis, dedzinātāji atbraukuši ar sarkanu limuzīnu un apstājušies polderos netālu no Rumbas Sūkņu stacijas. Tieši tur atrodoties vēju aizsargjoslas attālākais gals, kur parādījušās liesmas. Tas noticis pirms četrām dienām. Laiks tanī brīdī bijis ļoti vējains, tāpēc uguns ātri aprijusi visu apmēram simts metrus garo koku stādījumu. Aprijusi ošus, ozolus, kļavas, liepiņas, pīlādžus, mežrozītes un sniegodziņu krūmus.

"Pats sāpīgākais, ka šo joslu man iestādīt palīdzēja ciemos atbraukušais kolēģis un lauksaimnieks no Vācijas Frīdmans Hergartens, bet kopā ar viņu te strādāja Rudes astoņgadīgās skolas 15 bērni no pedagoģes Irēnas Kopštāles klases.

Tagad brīvprātīgo talcinieku darbs ir pagalam. Zudis aizvējš tīrumiem. Izpostītas arī ligzdošanas vietas putniem. Joslas stādītāji, kā teica Ādolfs Skaldis, cerējuši, ka kokos, kad tie sakuplos, mājvietu atradīs vanagi un pūces, kas izķers lauku peles un palīdzēs saglabāt ražu, jo biodinamiskās lauksaimniecības piekritēji nelieto ķīmiju, un grauzēji to izmanto, lai vairotos un gūtu savu labumu.

Ādolfs Skaldis teica, ka mēģināšot nopostītos stādījumus vēl krietni samēslot, jo cerot, ka to saknes liesmās ir tomēr palikušas dzīvas. Tāda jau ir zemnieka iedaba, arī nelaimē viņš spēj pasmaidīt un cer, ka viss nokārtosies.