(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Sudraba medaļām redzamas vairs tikai maliņas

A.RĪTIŅŠ

Latvijas futbola meistarsacīkšu 4.riņķi "Liepājas metalurgs" sāka ar ceturto zaudējumu 22 spēlēs - 0:1 pret tabulas pēdējo komandu "Policijas FK", un tagad cerībām uz 2.vietu ja vēl svītra gluži nav pārvilkta, tad šīs cerības īsti reālas vairs nav.

"Liepājas metalurgs": Spole, Rinkus (Grebis), Zakreševskis, Atmanāvičs, Stradiņš, Ivanovs (Draguns), Zirnis, Kamzjuks, Vaineiķis, Dobrecovs (Lobanovs), Verpakovskis.

90.min. - 0:1.

Varētu jau šo zaudējumu nosaukt par nelaimes gadījumu, jo bumba mūsējo vārtos ielidoja pēdējā minūtē, tāpat varētu sūkstīties par veiksmes trūkumu, jo metalurgiem iespējas gūt vārtus bija nesalīdzināmi vairāk nekā pretiniekiem, un jau kuro reizi tās palika neizmantotas. Jau pirmajās desmit minūtēs mājinieki piecas reizes sita stūra sitienus, nākamajās piecās minūtēs Dobrecova raidītā bumba divas reizes trāpīja vārtu stabus, bet 17.minūtē liepājnieki neprata izmantot divas lieliskas izdevības vienā epizodē - Atmanāviča sisto bumbu no 11 metru atzīmes vārtsargs atvairīja, bet atlēkušo bumbu Rinkus no dažiem metriem sita garām. Arī spēles beigu daļā bumba negāja viesu vārtos, lai arī Draguns un Lobanovs netraucēti sita no pašas vārtu priekšas.

Un tomēr ne jau šīs neizmantotās iespējas bija zaudējuma galvenais iemesls, bet gan mūsējo bezsaturīgā spēle, jo brīžam radās iespaids, ka spēlētāji vai nu nezina, kas jādara, vai negrib darīt. Var saprast galveno treneri Juriju Popkovu, kas pēc spēles paziņoja par atkāpšanos no šī posteņa, lai gan kluba izpilddirektors Aleksandrs Ragoza uzskata, ka tās bija tikai emocijas un treneris paliks savā vietā.

Ja vēl 1.puslaikā šķita, ka kuru katru brīdi liepājnieku pārākums izpaudīsies arī rezultātā, tad 2.puslaiks likās pavisam bezcerīgs. Mājinieku neizteiksmīgā darbība padarīja viesus drošākus, viņu pretuzbrukumi kļuva arvien draudīgāki, un pēdējais no tiem beidzās ar vārtu guvumu.

Pārējie šīs kārtas rezultāti: FK "Ventspils" - "Skonto" 2:1, FK "Rīga" - "Dinaburga" 0:1, "Valmieras FK" - "LU/Daugava" 0:0.

8. "LU/Daugava" 22 17 - 62 12

Tātad no 2.vietas "Liepājas metalurgu" jau šķir 5 punkti, un tas nozīmē, ka mūsējiem vairs nepietiek ar pašu uzvarām visās sešās atlikušajās spēlēs (arī pret "Skonto" un FK "Ventspils"), bet jācer arī, ka ventspilnieki zaudēs vēl vismaz vienu spēli. Nekas neiespējams tas nav, un tomēr ir maz ticams, ka mūsu galvenie konkurenti palaidīs garām iespēju tikt pie sudraba medaļām, kas viņiem ir tik tuvu, taču liepājnieki tām redz vairs tikai maliņu.

"Liepājas metalurgam" nākamā spēle svētdien savā laukumā pret "Dinaburgu".