Kurzemes Vārds

03:24 Pirmdiena, 26. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tadaiķnieki dzied savam priekam

Ints Grasis

Sestdien vakarā Tadaiķu Kultūras namā otro gadu pēc kārtas notika sarīkojums "Dziesma manam priekam", ko organizē Kultūras nama direktore Dzintra Cāle. Uz skatuves kāpa un savas balsis izrādīja 22 dalībnieki, kurus atbalstīja "Lustīgā blumīzera" puiši no Saldus.

"Par prieku sev, par prieku tev un ļautiņiem par prieku..." - ar šiem Raimonda Paula dziesmas vārdiem sākās dziesmotais sarīkojums, un šie vārdi arī, pēc Dzintras Cāles domām, raksturo pasākuma galveno ideju. Jo galu galā, "vai tā mana vaina bija, ka es liela dziedātāja, ciema ļaudis klausījās atvērtām mutītēm..." - tā savukārt dziedāja minifestivāla dalībniece Santa Buce. Un uz šo padziedāšanu tiešām bija atnākuši kopā ar dalībniekiem ap 100 skatītāju.

Dzintra Cāle bija iepriecināta, ka izdevies šo minifestivālu sarīkot kopīgi ar tādu pazīstamu Latvijas ansambli kā "Lustīgais blumīzers", un abi puiši - Mārtiņš un Aivars - bijuši lieliski. Tadaiķu publika grupu jau esot iecienījusi.

Uz skatuves dziedāt kāpa gan mazs - 6 gadi, gan liels - virs 40 gadiem, un tādēļ pasākuma organizatori necentās "Dziesmu manam priekam" izvērst kā konkursu, jo tas nebūtu objektīvi un varbūt arī prieks tāpēc kādam būtu mazāks. Balviņas saņēma visi. Ja pērn katram dāvāja krūzīti, tad šogad ikviens saņēma konfekšu kasti, bet bērni vēl arī katrs trīs kinderoliņas. Dāvanas tika sagādātas par Tadaiķu pagasta atvēlētajiem līdzekļiem.

Pēc vairāk nekā divu stundu ilgā koncerta, lustes turpinājās groziņvakarā, kur "Lustīgā blumīzera" ritmos varēja izlocīt kājas deju solī. Saldus muzikanti atzina, ka tadaiķnieki centušies, cik varējuši. Patīkami esot, ka cilvēki nebaidās kāpt uz skatuves. Muzikanti novēlēja visiem turēties kopā un arī turpmāk censties sevi izteikt dziesmā.

Dzintra Cāle apstiprināja, ka šis sarīkojums iecerēts kā tradicionāls arī turpmāk, jo tas spējot sagādāt daudz pozitīvu emociju. Koncerts noslēdzās ar "Lustīgā blumīzera" un festivāla dalībnieku kopīgu dziesmu "Debesis un elle", ko tadaiķnieki jau daļēji bija paspējuši apgūt, klausoties ansambļa kaseti mājās.