Kurzemes Vārds

03:26 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Seminārs par tradicionālo un netradicionālo medicīnu

Vakar Medicīnas skolā notika seminārs, kurā par tradicionālo un netradicionālo medicīnu runāja no dažādiem viedokļiem. Tā ievadā Centrālās slimnīcas galvenais ārsts Egils Freidenfelds klausītājas, kuru vidū bija gan Medicīnas skolas 3.kursa studenti, gan skolas mācībspēki, gan arī ārsti un citi interesenti, iepazīstināja ar likumdošanā teikto par to, kas ir ārstniecības persona un kam ir atļauts nodarboties ar ārstēšanu. Pēc tam par tradicionālo un netradicionālo medicīnu runāja P.Stradiņa universitātes slimnīcas profesori Ilmārs Lazovskis, Nikolajs Nikolajevs un baptistu draudzes mācītājs Jānis Tervits. Semināra gaitā izkristalizējās doma, ka ārstniecība, dziedināšana un terapija būtībā ir sinonīmi, taču, lai nodarbotos ar šīm lietām, ir nepieciešama medicīniskā izglītība.

Bāriņtiesas darbinieki rīko semināru

Šodien sākas seminārs, ko sarīkojuši Liepājas Bāriņtiesas darbinieki. Tā galvenā tēma - "Praktisku jautājumu risināšana". Seminārā piedalās Labklājības ministrijas Sociālās palīdzības departamenta nodaļas vadītāja L.Rieksta-Riekstiņa. Kā informē Bāriņtiesas priekšsēdētāja T.Ziemele, pārrunās jautājumus, kas saistīti ar vecāku varas pārtraukšanu, atjaunošanu, aizbildnību un aizgādnību. Ir arī citas aktuālas problēmas. Seminārā aicināti piedalīties visi vēlētie Bāriņtiesas locekļi.

Kā integrēt bērnus ar īpašām vajadzībām

Šodien uz Rīgu, uz starptautisko konferenci "Sadarbības veicināšana izglītības iestādēs bērnu ar īpašām vajadzībām sekmīgai integrācijai", dodas Kristīgās sākumskolas bērnudārza direktore Inga Kulmane, Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste Maija Bergmane. Inga Kulmane uzaicina dalīties pieredzē, jo tieši Kristīgā sākumskolā bērnudārzā ir iegūta zināma prakse bērnu ar īpašām vajadzībām mācīšanā un integrēšanā skolas kolektīvā. Vēl konferencē, kas norisināsies trīs dienas un ko rīko Sorosa fonds "Latvija", Nevalstisko organizāciju centrs ar "Air Baltic" atbalstu, piedalās arī Liepājas Pedagoģijas akadēmijas pārstāvji, vieslektori no ārzemēm.

Liepājas teātrī - režisors no Viļņas

Strauji tuvojas mūzikla "Neglītais pīlēns" pirmizrādes diena - 10.novembris. Muzikālie un kustību mēģinājumi intensīvi notiek jau kopš sezonas sākuma, bet līdz šim vēl nebija skaidrs izrādes inscenētājs. Kā pastāstīja teātra mākslinieciskā vadītāja palīdze literārajos jautājumos Mārīte Gulbe, režisora Valda Lūriņa koncepcija pārējo izrādes radošo grupu neapmierināja, tāpēc tika meklēts cits kandidāts. Meklējumi ir beigušies, jo, pateicoties izrādes kustību konsultantei Vestai Grabštaitei no Lietuvas, "Neglītā pīlēna" inscenētājs ir atrasts... Viļņā. Tas ir jaunais režisors Rims Morkūns, viņš šonedēļ jau enerģiski ķēries pie darba.

Kotēs Autobusu parka akcijas

Rīgas Fondu biržas valde vakar nolēma no 30.oktobra iekļaut biržas Brīvajā sarakstā akciju sabiedrības "Liepājas Autobusu parks" akcijas, aģentūra LETA uzzināja biržā. Brīvajā sarakstā iekļaus 239 900 uzņēmuma parasto vārda akciju ar balsstiesībām, kuru nominālvērtība ir viens lats.

Uzliek naudassodus par degvielas nonešanu no kuģa

Valsts ieņēmumu dienests nolēmis ar naudassodiem no 50 līdz 200 latiem sodīt kāda kuģa īpašnieku un uz kuģa strādājošās personas, kuras oktobra sākumā Liepājas ostā no peldlīdzekļa nelikumīgi nonesa dīzeļdegvielu. Par to aģentūru LETA informēja VID ģenerāldirektora palīdze Dita Kļaviņa. Ar 200 latiem sodīts kāda akciju sabiedrības "Kursa" piestātnē novietota kuģa īpašnieks. 10.oktobrī muitas Pretkontrabandas daļas darbinieki konstatēja, ka no kuģa nones muciņas ar pavisam 160 litriem dīzeļdegvielas un ievieto automašīnā "Opel Omega". Izbraucot no teritorijas, automašīnu aizturēja un konstatēja, ka tās bagāžas nodalījumā atrodas no kuģa nonestas divas 50 litru un viena 60 litru muciņa ar dīzeļdegvielu. Automašīnas īpašnieks sodīts ar naudassodu 50 latu apmērā, bet degviela konfiscēta.

Lasa lekcijas konfliktoloģijā

No Baltijas Krievu institūta saņēmām informāciju, ka arī tur strādā speciālists no Minskas - profesors, pedagoģijas doktors, psihologs Viktors Šeinovs, kurš, kā jau rakstījām, sadarbojas ar Pedagoģijas akadēmiju. Viņš vada nodarbības divu grupu trešā kursa studentiem - topošajiem juristiem un menedžmenta speciālistiem. Profesors institūtā strādās visu šo nedēļu, lasot lekciju kursu konfliktoloģijā. Lai gan šīs disciplīnas programmā nav, to uzskata par visai aktuālu nosauktajām specialitātēm. Bez lekcijām profesors Šeinovs rīko arī lietišķās spēles un treniņus. Bet citiem pedagogiem, pēc mācību daļas vadītāja Staņislava Geršoviča vārdiem, ir interesanti tikties un dalīties iespaidos ar kolēģi no kaimiņvalsts.

Diena bez tramvaja

Vakardienas prognoze par vēja pastiprināšanos līdz vētrai šoreiz piepildījās un ietekmēja daudzus. Dzelzceļnieku ielā nogāzās vecs un aizpuvis koks, pārraujot kontaktvadu, tādēļ rīta pusē nekursēja tramvajs. Tiesa gan, speciālisti atzīmēja, ka notikušajā ne tik daudz jāvainojot stihija, cik koku sliktā aprūpe. Uzņēmuma "Liepājas tramvajs" vadītājiem nācās ķerties pie steidzamiem avārijas darbiem. Tos organizēja pareizi, bet bija vajadzīgs laiks. Pa radio vairākas reizes izskanēja paziņojums, ka kustību atjaunos līdz pulksten 14. Diemžēl tas nenotika, pierasto transportu liepājnieki atkal varēja izmantot daudz vēlāk. Pulksten 16 atjaunošanas darbus Dzelzceļnieku ielā vēl turpināja.

Ko spēja pirmskara Latvijā

Tuvojas 75.gadadiena, kopš sācis darboties Latvijas radio. Atzīmējot šo vēsturisko notikumu, senlietu kolekcionārs un Liepājas Speciālās internātskolas direktors Atis Brikmanis namiņā Bāriņu ielā 20 rīko pirmskara periodā Latvijā ražoto radio un skaņu reproducēšanas iekārtu izstādi. Entuziasts pastāstīja, ka apmeklētāji varēs aplūkot vairāk nekā simts dažādu radio aparātu, kas izgatavoti firmā "VEF", galvaspilsētas privātuzņēmumos "Apsītis un Žukovskis" un "A.Leibovics", arī Liepājas firmās "A.Tomass", "J.Nebels u.c." un citur. Ekspozīcija būs atvērta 4.novembrī no pulksten 10 līdz 14 un apskatāma bez maksas. Tur varēs tikties arī ar pašu kolekcionāru, kurš būšot priecīgs, ja kāds paķeršot līdzi viņam nederīgas skaņu plates, vecus, vairs neizmantojamus radio aparātus vai citu atskaņošanas aparatūru.

Transporta policijas priekšniekam izteikts rājiens

Transporta policijas Liepājas nodaļas priekšniekam Jānim Milerim izteikts rājiens, bet divi Ostas iecirkņa patruļdienesta darbinieki brīdināti par neatbilstību ieņemamajam amatam, atsaucoties uz Transporta policijas pārvaldes priekšnieka vietnieka Aivara Žilinska teikto, informē aģentūra LETA. Jau informējām, ka 11.oktobrī Transporta policijas Liepājas nodaļas Ostas iecirkņa priekšnieks Laumanis no ostas teritorijas nozaga uzņēmēja Ivara Kesenfelda firmai "Remonts K" piederošos būvmateriālus 1600 latu vērtībā. Laumanis nozagtos pakešu logus, ruberoīda ruļļus un citas vērtības izveda kravas automašīnā. Dienesta izmeklēšanas secinājumā teikts, ka Laumanis jāatbrīvo no darba. Ir ierosināta krimināllieta, lietas materiālus vēl šomēnes plāno iesniegt tiesai.