Kurzemes Vārds

12:18 Piektdiena, 10. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Gadsimta reorganizāciju gaidot

Ļoti iespējams, ka Sporta pārvaldes priekšniekam Pēterim Tervitam izdosies paveikt to, ko astoņdesmitajos gados vēlējās izdarīt viņa pieredzējušais priekšgājējs Arnolds Upmalis un kas deviņdesmito gadu sākumā pēc neveiksmīga mēģinājuma radīja lielus kreņķus tā brīža sporta dzīves vadītājam Edvīnam Sprūdem, jo lēni, bet tomēr finišam tuvojas process, kura beigās Liepājas sporta skolas pāries Sporta pārvaldes pakļautībā.

Ja šādu lēmumu Pilsētas domē pieņems, tad to bezmaz varēs dēvēt par gadsimta reorganizāciju mūsu sporta sistēmā, jo tādējādi tiks pielikts punkts, bez pārspīlējuma runājot, vairāku paaudžu centieniem apvienot sportu vienā sistēmā. Priekšrocību šai reorganizācijai nav mazums, un galvenā no tām ir jauniešu sporta iekļaušana kopējā sporta sistēmā, jo tagad Izglītības pārvaldei, sporta problēmas, saudzīgi izsakoties, nav pirmajā vietā. Bet tieši no reorganizācijas izrietošā Sporta pārvaldes kontrole pār sporta skolām arī allaž ir šķitusi līdz baltkvēlei netīkama sporta skolu direktoriem, jo nenoliedzami, ka viņiem no dažādiem aspektiem tīkamā diezgan lielā autonomija tiks visnotaļ ierobežota.

Tervits vilinoši sola, ka pēc reorganizācijas katram bērnam tiks garantēta piedalīšanās vismaz vienās sacensībās gadā, un arī sporta skolu direktori gan vairs nespurojas pret pārmaiņām tik aktīvi kā kādreiz, taču vēl joprojām uzsver, ka viņiem nav īstas skaidrības, uz kādu finansējumu viņi varēs pretendēt pēc šīs revolūcijas.

Īstenībā gana daudz zemūdens akmeņu draud arī pašai Sporta pārvaldei, jo, protams, ka vispirms un nekavējoties tās vadītāja dārziņā tiks bērta pārmetumu krusa, tikko gadīsies kaut niecīgāka aizķeršanās doto solījumu izpildē. Otrkārt, tieši no Sporta pārvaldes sabiedrība prasīs atbildību par iznākumu un tieši tai vaicās par to, kāpēc tajā vai citā sporta skolā ilgstoši nevar izaudzināt atlētus, kas spētu Liepājas sporta vārdu spodrināt profesionāļu sūrajā druvā.

Katrā ziņā šī reorganizācija nebūs viegla un vienkārša, taču šķiet, ka cita, efektīvāka ceļa, lai varētu runāt par kārtības ieviešanu pilsētas sporta sistēmā, šā brīža visai knapajos apstākļos, tomēr nav.

Edgars Lūsēns