Kurzemes Vārds

10:13 Trešdiena, 8. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kino

Izstāde un čehu filmas par Šveiku un prinčiem

Sestdien pulksten 15 Metalurgu kultūras pilī svinīgi atklās izstādi "1918.gads - Čehoslovakijas dibināšana", un vienlaikus tā būs arī čehu filmu festivāla atklāšana.

Atklāšanā piedalīsies Čehijas Republikas vēstniecības kultūras atašejs Mihals Koreckis un vēstniecības referente Halina Laipiņa.

Čehu filmu festivāls ilgs tikai divas dienas - sestdien un svētdien, taču tā ietvaros piedāvās filmas dažādiem vecumiem un gaumēm.

Sestdienas pirmajā pusē uz ekrāna būs divas no festivāla lentēm: pasaku filma "Trešais princis" un komēdija "Padevīgi ziņoju". "Trešais princis" ir filma bērniem un viņu vecākiem, tā skatītāju aizved "sensenos laikos", kad pilīs dzīvoja daiļas princeses, kas mīlēja prinčus. "Padevīgi ziņoju", kā nojaušams jau no nosaukuma, ir filma, kuras pamatā ir klasiskais Jaroslava Hašeka darbs par ierindnieku Šveiku un viņa dēkām pasaules karā.

Svētdienas vakarā Metalurgu kultūras pils zāli būs aizņēmis Agris Daņiļevičs un viņa deju grupa "Dzirnas", bet dienas pirmajā pusē turpināsies čehu filmu festivāls. "Ar tevi mani priecē pasaule" - tā nosaukta komēdija, kuras darbība risinās mūsdienās. Filma vēsta par sešiem tētukiem, kuri ik gadu pamūk no savām ģimenēm un dodas atpūsties kalnos. Ģimenes mātes pret šādu kārtību nolemj sacelties un piespiež vīrus līdzi ņemt vismaz bērnus. Ar to viss arī sākas. Otra filma "Āksts un karaliene" domāta romantiskām dvēselēm un tiem, kuri vēlas piedzīvot ko īpašu, neikdienišķu. Filmā ir vīrietis, sieviete, ir pils un satikšanās gan mūsdienās, gan pagātnē.

Līdzās čehu filmu programmai demonstrēs arī Metalurgu kultūras pils parastā repertuāra filmas, kas uz ekrāna būs līdz nākamajai afišas maiņai, kas kā parasts, notiek piektdienās. Šoreiz tās ir divas filmas - trilleris "Ceļa gals" un komēdija "Lielās mammas māja". Komēdijā "Lielās mammas māja" parādīts, uz ko tikai nav jābūt gatavam policistam, ja viņš nolēmis kļūt par labāko policistu. "Ceļa gals" vismaz viena kinokritiķa acīs ieguvis piecus punktus, jo šī filma savā baidīšanas mākslā esot sasniegusi griestus.