Kurzemes Vārds

09:49 Trešdiena, 8. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kurzemes pensionāru priekšstāvji niknojas Liepājā

Fricis Plostnieks

Kad Rīgā Labklājības ministrija rīkoja apaļā galda diskusiju, kurā augstskolu pedagogi, ministriju un citu valsts iestāžu speciālisti diskutēja par pensijas palielināšanas perspektīvām un secināja, ka pašreiz pensijā esošajiem uz lielāku pensiju nav ko cerēt, Liepājā sabrauca Kurzemes novadu pensionāru priekšstāvji, lai rakstītu atklātu vēstuli valsts un valdības institūcijām, ka viņu pārstāvētie ap 70 tūkstoši pensionāru nav mierā ar veco ļaužu pašreizējo sūro dzīvi, kas daudziem ir krietni zemāka par krīzes iztikas minimumu. Savu neapmierinātību ar to pauda Kuldīgas, Liepājas, Saldus, Ventspils, Aizputes, Priekules, Grobiņas, Pāvilostas, Durbes un Vaiņodes pensionāru apvienību vai kopu līderi un pārstāvji, rakstiski savu attieksmi saieta dalībnieku kopējam viedoklim bija atsūtījis arī Talsu pensionāru apvienības priekšstāvis.

Liepājas Pensionāru apvienības domes priekšsēdētājs Arnolds Upmalis, kas kopš pagājušā gada ir arī Kurzemes reģiona Pensionāru apvienības priekšsēdētājs, sacīja, ka liepājnieki atklātu vēstuli par veco ļaužu dzīves sasāpējušām problēmām jau pieņēmuši un aizsūtījuši valsts un valdības amatpersonām. Vēstules tekstu atbalstīja arī pārējie kurzemnieki, vienlaikus izteicot savus papildinājumus un padziļinājumus. Papildus tika saasināta uzmanība veco ļaužu medicīniskās aprūpes jautājumiem, kuri kļūst aizvien sarežģītāki savas dārdzības un nepietiekamā finansējuma dēļ. Īpaši saietā tika uzsvērta lauku un mazpilsētu pensionāru dzīves līmeņa pasliktināšanās un pašvaldību finansiālā bezspēcība palīdzības un atbalsta sniegšanā. Tāpēc atklātajā vēstulē Valsts prezidentei, Saeimas priekšsēdētājam, Ministru prezidentam, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājai un labklājības ministram kā adresāti tika pievienoti arī pašvaldību lietu ministrs un Pašvaldību savienības priekšsēdētājs.

Saieta dalībnieki uzsvēra, ka arī pensionāriem pašiem jāatmet kūtrums un skepse un drošāk jāpiedalās gan politikā, gan īpaši tajos politikas aspektos, kas skar viņu likteni vistiešākā veidā. Pašvaldību nākamā gada vēlēšanas būs viens no tādiem politiskajiem aktiem. Arī ikviens balsstiesīgais vēlētājs ir atbildīgs, lai varas zemākajā līmenī neiekļūtu diletanti un pašlabuma meklētāji.