Kurzemes Vārds

10:44 Trešdiena, 8. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Veselības pārbaudes bez maksas izmanto daudzi

Kristīne Pastore

Visu šo nedēļu Dīķa ielā 10 jau no pulksten 8 pulcējas liels skaits cilvēku. Viņi ierodas, lai apdrošināšanas akciju sabiedrības "Rīgas Slimokase" rīkotās akcijas "Saudzē sevi" ietvaros pārbaudītu veselību. Apmeklētājus pieņem laborante ANNA GALKINA.

Kā pārliecinājās "Kurzemes Vārds", aiz laborantes kabineta durvīm cilvēku netrūkst visas dienas garumā. Brīžiem gaitenī pat pietrūkst vietas, un cilvēki pulcējas arī kāpņu telpā un rindā pārbaudi gaida pat vairākas stundas. Līdz trešdienas beigām veselības pārbaudes bija veiktas vairāk nekā divsimt cilvēkiem. A.Galkina sacīja, ka tas ir ļoti daudz un uzskatāmi liecina par cilvēku materiālo stāvokli. Lielākoties apmeklētāji ir vecāka gadagājuma, visvairāk pensionāru. Apskates laikā var izmērīt asinsspiedienu, noteikt holesterīna un cukura līmeni asinīs, noteikt ķermeņa masas indeksu (ķermeņa svara un auguma garuma attiecību), kā arī pēcpusdienā konsultēties pie kardioloģes Ausmas Vīvas.

Kā pastāstīja A.Galkina, apkopojot pirmo dienu vērojumus, lielākajai daļai apmeklētāju ir dažādas veselības problēmas un gandrīz vai ikvienam paaugstināts holesterīna līmenis. Tā kā šī analīze veselības aprūpes iestādēs izmaksā vidēji 80 santīmu, tad ir pilnīgi saprotami, kāpēc cilvēki ar maziem ienākumiem izmanto šīs akcijas piedāvātās iespējas. Laborante arī pastāstīja, ka lielai daļai cilvēku ir palielināts ķermeņa svars, ko veicina nepareizs ēšanas režīms un neveselīgi produkti. Tāpēc laikā, kamēr tiek veikta analīze, viņa ar cilvēkiem izrunājas par šīm problēmām un katram izsniedz arī speciāli sagatavotu informatīvo materiālu par diētām un veselīgiem produktiem. "Varbūt vismaz kādam tā noderēs," viņa domā.

Anna Galkina pati šobrīd ir rucavniece un strādā turienes ambulancē, šajā akcijā viņa iesaistījusies pēc Rīgas Slimokases Liepājas filiāles darbinieku lūguma. Viņa gan pirms tam ilgus gadus dzīvojusi Liepājā un septiņpadsmit gadu strādājusi par laboranti metalurgu poliklīnikā. Šodien ir akcijas pēdējā diena.