Kurzemes Vārds

11:44 Trešdiena, 8. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Apmeklētāju pieņemšanas centra darbu vērtē atzinīgi

Sarmīte Pujēna

Pilsētas domes Preses dienests informē par socioloģiskās aptaujas rezultātiem, ko pēc domes lūguma šā gada martā veica Pedagoģijas akadēmijas Sociālo zinātņu un vadības katedras darba grupa. Aptaujas rīkotāji vēlējās noskaidrot, kāda ir liepājnieku attieksme pret domes Apmeklētāju pieņemšanas centra darbu.

Kā informē Preses dienests, uz jautājumiem tika aicināti atbildēt 249 cilvēki, no kuriem uz anketas jautājumiem atbildēja 203.

Respondentu vidū bija pārstāvētas visas vecuma grupas, 193 cilvēki bija liepājnieki, 10 - ārpus Liepājas dzīvojošie. Latviešu valodu sarunai izvēlējās 123, krievu valodu - 80 aptaujātie. Lielākoties atbildētājas bija sievietes - kopskaitā 155, pārējie 48 bija vīrieši. Galvenokārt visiem bija vidējā izglītība.

Par Apmeklētāju pieņemšanas centra darbu aptaujātie galvenokārt uzzinājuši, apmeklējot domi (53 procenti). No paziņām un draugiem - 13 procentu aptaujāto, un tikpat daudz - no preses. Septiņi procenti ieradušies Apmeklētāju pieņemšanas centrā pēc īpaša uzaicinājuma. Par apmeklējuma svarīgāko iemeslu minēta dokumentu iesniegšana, tad - vajadzība noskaidrot kādu konkrētu informāciju. Neviens nebija nācis, lai iepazītos ar domes sēžu vai komiteju darbakārtību. Materiālās palīdzības jautājumos bija ieradušies tikai pieci apmeklētāji. Līdzīga situācija ir ar pierakstīšanos pie amatpersonām uz pieņemšanu. 22 procenti aptaujāto Apmeklētāju pieņemšanas centru apmeklēja pirmo reizi, pārējie - divas un vairāk reizes, par atkārtota apmeklējuma galveno iemeslu minot viena un tā paša jautājuma kārtošanu. Galvenie jautājumi ir dzīvokļu pirkšana, zemes, licenču vai atļauju saņemšana.

92 procenti respondentu domā, ka Apmeklētāju pieņemšanas centrs noteikti ir vajadzīgs, 80 procentu ir pilnīgi apmierināti ar tā darbu, tikai 3 procenti ir pilnīgi neapmierināti ar apmeklējumu. Lielākās pretenzijas ir sievietēm vecumā no 46 līdz 55 gadiem, kā arī tiem, kas nesaprot latviešu valodu. Neapmierinātības iemesli minēti: jāgaida, jo ir gara rinda; darbinieki nevar konkrēti atbildēt, kā risināms respondenta jautājums; ilgs dokumentu kārtošanas process; pašam jāraksta iesniegumi u.tml. Savukārt par to, kas patīk Apmeklētāju pieņemšanas centrā, galvenokārt minēti: laipna apkalpošana; gandarījums, ka nav jāstaigā pa visu ēku, lai atrastu vajadzīgo; zinoši darbinieki. Tāpat cilvēki ir apmierināti, ka tiek bez maksas sniegta informācija, telpas ir tīras un ērtas, iespējams nākt jebkurā laikā.

Tieši no Apmeklētāju pieņemšanas centra darbinieka informāciju vēlas saņemt 55 procenti aptaujas dalībnieku, pārējie labprāt saņemtu to bukletos, pa tālruni, sev adresētās vēstulēs, īpašos stendos vai masu saziņas līdzekļos.

Latvijas televīzijas skatītāji varēs vērot Liepājas Apmeklētāju pieņemšanas centra darba procesu raidījumā "Province" 5.novembrī pulksten 19.