Kurzemes Vārds

10:21 Trešdiena, 8. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kā sākta apkures sezona

Kirils Bobrovs

Aizvakar "Liepājas siltuma" vadītāji uzaicināja namu pārvalžu pārstāvjus, lai rezumētu kopš apkures sezonas sākuma padarīto un risinātu neatrisinātos jautājumus. No paša sākuma jau bija skaidrs, ka abas puses šogad labi sastrādājušās. Par to nebūtu jābrīnās, jo intereses taču ir kopīgas.

"Vecliepājas" direktors Aivars Priedols: "Labi, ka apkure sākās otrdien, nevis sestdien, jo brīvdienās ir grūtāk mobilizēties. Un ļoti labi, ka savstarpējā sapratne valdīja ne vien starp priekšniekiem, bet arī ierindas izpildītājiem."

"Liepājas siltuma" Ražošanas un tehniskās daļas priekšnieks Viktors Matjahs: "Viss tika paveikts daudz labāk nekā iepriekšējos gados. Taču jāatzīst, ka vairums mūsu cauruļvadu nav ideālā kārtībā - tie nolietojas."

"Liepājas siltuma" direktors Teodors Maļauko: "Šogad darba rezultātus pozitīvi ietekmēja mūsu laikus sāktā gatavošanās jaunajai apkures sezonai kopā ar dzīvokļu uzņēmumiem. Tagad arī pie mums ieviestas diennakts dežūras - viens cilvēks ar automašīnu nepieciešamības gadījumā, piemēram, avārijas situācijā savāks brigādi un brauks novērst bojājumu. Es nevienam neiesaku mētāties ar tukšiem solījumiem."

Pašvaldības īpašuma apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Aivars Kaņka: "Darbu aizkavēja laikus neizlaistais gaiss namu iekšējos tīklos. Atkal gadījās, ka dzīvokļos nelaida sanitārtehniķus, tādā veidā kaitējot kaimiņiem."

"Jaunliepājas" direktors Oskars Kliečis: "Arī mums izveidojusies laba sadarbība ar "Liepājas siltumu". Taču, gatavojot namus apkurei, slodze bija liela, telefoni zvanīja nepārtraukti. Nav atrisinātas apkurei nepievienoto māju problēmas. Tagad filiāles "Vērnieks" vadītājs Juris Konstantīnovs apstaigā dzīvokļus un situāciju apspriež ar nemaksātājiem. Taču var iestāties sals, un pareizāk būtu jau tagad izlaist ūdeni no namu iekšējiem tīkliem. Ir problēmas arī ar karsto ūdeni, tādēļ mēs pērkam cirkulācijas sūkņus."

Sanāksmes dalībnieki runāja arī par daudziem citiem svarīgiem un interesantiem jautājumiem, nosauca skaitļus. No 520 mājām siltumu saņem jau 425. Šodien darba dienas beigās apkopos oktobrī ienākušos maksājumus. Tad kļūs skaidrs, kurās mājās maksājumu līmenis, kas agrāk nebija sasniedzis noteiktos 70 procentus, tagad ir lielāks. Šīs adreses uzreiz paziņos attiecīgiem rajoniem un namu pārvaldēm. Bet ko lai dara ar tām mājām, kur maksājumu līmenis joprojām zems? Šobrīd atbilde ir šāda: ārējā gaisa temperatūra pagaidām īpašas bažas neizraisa. Taisnība, taču jautājums kļūs aktuālāks līdz ar ziemas iestāšanos. Jo nepelnīti turpina ciest godīgie maksātāji. Turklāt šī problēma nerod risinājumu jau daudzus gadus. "Liepājas siltuma" vadītāji lūdz aktīvāk kārtot maksājumus. Kā zināms, ļaunprātīgie nemaksātāji eksistē ne jau teorētiski. "Vecliepāja" iesniegusi tiesā 50 prasību, bet vienā pašā filiālē "Velnciems" saskaņā ar tiesas lēmumu no dzīvokļiem izliks 20 īrnieku.

Daudzi lasītāji turpina uzdot retorisko jautājumu, kādēļ neiekasē naudu no īrniekiem, kuru parādi jau pārsniedz 1000 latu. Uz to jau tika sniegta atbilde: nav naudas prasību iesniegšanai tiesā. Lūk, tāds paradokss! Ir vēl viens paradokss - cilvēkiem dzīvokļos ir pārāk karsti, un viņi negrib ticēt, ka siltuma padevi nav iespējams regulēt.