Kurzemes Vārds

02:44 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vizīte Ķīnā beigusies

Veselu nedēļu četru Latvijas pilsētu galvas, arī Uldis Sesks, apmeklēja Ķīnas Tautas Republiku braucienā, ko organizēja Ķīnas Tautas Draudzības biedrība. Šādu ziņu vakar mums sniedza LR vēstniecība Ķīnas Tautas Republikā.

Latvijas mēru delegācija Pekinā tikās ar Pekinas vicemēru Džanu Mao un Ārējo sakaru nodaļas vadītāja vietnieku Džou Janjunu, arī ar Ķīnas Tautas Draudzības biedrības viceprezidentu Čenu Jančanu. Delegācija apmeklēja divas ekonomiski attīstītākās Ķīnas dienvidu provinces, kas atrodas Honkongas un Makao tuvumā, - Fudzjanu un Guandunu.

Fudzijanas provincē delegācija apmeklēja Sjamiņu, tikās ar pilsētas mēru, ārējo sakaru nodaļas vadītāju, Sjamiņas tūrisma grupu korporācijas prezidentu, investīciju kompānijas "Xiamen C & D Inc" pārstāvjiem, apmeklēja pilsētas brīvo ekonomisko zonu, ostu, "XOCECO" elektronikas rūpnīcu un ķīmiskās šķiedras rūpnīcu "Xiang Lu Fibers".

Guandunas provincē delegācija viesojās Džuhai pilsētā, kur bija tikšanās ar vicemēru un ārējo sakaru departamenta vadītājiem, apmeklēja industriālo zonu un jauno keramikas materiālu rūpnīcu. Džungšanas pilsētā bija tikšanās ar vicemēru, ārējo sakaru un ārējo ekonomisko sakaru departamentu, arī ķīmiskās šķiedras rūpnīcas vadītājiem. Provinces galvaspilsētā Guaņdžou delegācija tikās ar Guandunas provinces ārējo sakaru departamenta vadītājiem. Šajā provincē, kur dzīvo 73 miljoni iedzīvotāju, ir 21 pilsēta un 8 ostas. Tā ieņem pirmo vietu Ķīnā pēc IKP apjoma (1999.gadā - 110 miljardu ASV dolāru). Provinces ekonomiskā pieauguma tempi ir ap 9 procentiem gadā, importa un eksporta apjoms - 140 miljardu ASV dolāru. Guaņdžou pilsētā ir ap 6,5 miljoniem iedzīvotāju, 17 ārvalstu konsulātu.

Vizītes laikā notika domu apmaiņa ar Ķīnas puses pārstāvjiem par vietējās pašpārvaldes jautājumiem un iespējamo sadarbību starp Latvijas un Ķīnas pilsētām. Delegācija iesniedza priekšlikumus par investīcijām Latvijā, par rūpnieciskās produkcijas, koka un augsto tehnoloģiju eksportu uz Ķīnu, kā arī priekšlikumus par investīcijām Latvijas ostās. Pārrunāja sadarbību tūrisma, kultūras un izglītības jomās.