Kurzemes Vārds

21:55 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vilciens netiek līdz galapunktam

Sarmīte Pelcmane

2.janvāra vakarā nepatīkams pārsteigums bija jāpārdzīvo cilvēkiem, kuri ar vakara vilcienu, kas ap pulksten 17 atiet no Liepājas uz Rīgu, atgriezās galvaspilsētā pēc vēju pilsētā pavadītajām brīvdienām.

Kā pastāstīja viens no notikuma aculieciniekiem, tuvojoties galapunktam, vilciens pēkšņi apstājies aiz Torņakalna un nav kustējis tālāk ne no vietas. Pasažieri neziņā gaidījuši apmēram pusstundu, līdz sapratuši, ka neviens negrasās viņus informēt par tālāko. Tad aktīvākie pasažieri ieteikuši, ka jākāpj vien ārā un jāstumj tas vilciens līdz galam. Taču šis priekšlikums nav realizēts. Pēc vairāk nekā pusstundas gaidīšanas pasažieri samierinājušies ar likteni, izkāpuši no vilciena un ar smagajām somām rokās devušies līdz galapunktam kājām, protams, mājās nokļūstot krietni vēlāk, nekā bija plānots. Par viņiem neviens tā arī nav licies ne zinis, ne arī neatvainojies par sagādātajām neērtībām. Te nu bija teiciens, ka vilciens esot visdrošākais pārvietošanās līdzeklis!

Diemžēl arī nākamajā dienā, kad "Kurzemes Vārds", atsaucoties pasažieru lūgumam, mēģināja noskaidrot, kas tad īsti bija noticis, tas neizdevās. Jo, zvanot uz apjomīgās akciju sabiedrības "Latvijas dzelzceļš" neskaitāmajiem dienestiem, neviens tā arī nemācēja neko paskaidrot. Vienīgi fonā "Kurzemes Vārdam" izdevās saklausīt, kā viena operatore pārspriež ar otru, ka droši vien gadījusies kāda tehniska ķibele. "Bet kas tad šajos laikos vispār darbojas normāli, viss taču plīst un maitājas," visgudri sacīja operatore.

Pēc notikušā skaidrs ir viens - acīmredzot atbildīgās amatpersonas joprojām ir pārliecinātas, ka vilciens nav domāts pasažieriem, bet gan pasažieri ir tikai tāds nenozīmīgs kavēklis visā šajā procesā.