Kurzemes Vārds

23:39 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pērkones kanālā noslīcis 10 gadu vecs zēns

Gundars Matīss

Vakar Pērkones kanāla ledū ielūzuši trīs zēni. Diviem izdevies nokļūt krastā, taču 10 gadu veco Maksimu jau mirušu no dzelmes izcēluši ūdenslīdēji, apstiprināja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē.

Kad "Kurzemes Vārds" ieradās nelaimes vietā, krastā vēl stāvēja ziņkārīgie un viens no negadījuma aculieciniekiem. Kā izdevās noskaidrot, pēcpusdienā četri Ezerkrastā dzīvojošie zēni pastaigājušies pa Pērkones kanāla trauslo ledu. Kad puiši atradušies aptuveni 50 metru no krasta, ledus sācis krakšķēt. Viens no pārdrošniekiem tālāk neesot gājis, taču zem trīs zēnu kājām pamats pēkšņi ielūzis. Divi no četriem puišiem, kas pirmie izkļuvuši krastā, skrējuši meklēt telefonu, lai par notikušo paziņotu policijai. Tikmēr krastā izkļuvis vēl viens no zēniem, bet 10 gadu vecais Maksims pazudis zem ūdens. Atbraukušie ugunsdzēsēji ar glābšanas laivām noslīkušajam vairs nav spējuši palīdzēt, tāpēc meklēta Jūras spēku ūdenslīdēju komanda, kas Maksima mirstīgās atliekas pēc pusstundas izvilka krastā.

Sākotnēji policija pa tālruni informēta, ka kanālā noslīkuši divi zēni, tāpēc tika meklēti divi bojā gājušie bērni. Tikai vēlāk noskaidroja, ka noslīcis viens no zēniem. Puisis, kas bija tik apdomīgs, ka pēc ledus krakšķēšanas nav sekojis saviem draugiem, stāstīja, ka ideja par bīstamo pastaigu vakar radusies pēkšņi, bet pirms tam viņi uz ledus neesot kāpuši. Pēcpusdienā par traģēdiju Pērkones kanālā liecināja aptuveni 3 metrus plata un 50 metru gara izlauzta ledus strēle.