Kurzemes Vārds

22:05 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Mūžīgā tēma jeb Ziema kā dabas stihija

katram laikmetam un pat laika posmam ir savas tēmas, kuras mēdz dēvēt par mūžīgām, un ne jau to vērtības un nozīmības dēļ, bet tāpēc, ka žurnālisti par to raksta atspērušies un sabiedrība niknojas līdz aizsmakumam, taču kā nekas nemainās, tā nemainās, un šķiet, ka tā paliks mūžu mūžos.

Kādreiz Liepājai šāda mūžīgā tēma bija tramvajs, un par vagonu kavēšanos pieturās, par garlaicīgo ripināšanu, par stundām ilgo satiksmes apstāšanos un citām nebūšanām rakstīja gadiem līdz apnikumam. Vai arī aizmigušās pārdevējas, kuras nelikās ne zinis par veikalā ienākušajiem cilvēkiem, uzskatot, ka ne jau viņas ir pircēju dēļ, bet pircēji ir viņu dēļ. Un bija pašos pamatos jāmaina tramvaja kustība, tāpat bija jānāk pilnīgi citiem tirdzniecības principiem, lai šīs mūžīgās tēmas izzustu.

Pašlaik mūžīgās tēmas ir divas, un, ja viena - ļergas točku netraucēta darbošanās - nav saistīta ne ar gadalaikiem, ne klimatiskajiem apstākļiem, un šķiet, ka točkas neizsistu no ierindas ne zemestrīces, ne ūdensplūdi, tad otrai mūžīgajai tēmai ir sezonas raksturs. Un tās ir ielas.

Ja vasarās nav liela pamata gausties par ielu stāvokli, gluži otrādi - mēs priecājamies, ka ielas kļūst gludākas un sakārtotākas, tad rudens, ziema un pavasaris ielām ir kā debesu stihija, kas pārsteidz pēkšņi un nesagatavotus.

Pats interesantākais, ka atbildīgie par ielu stāvokli rudeņos solās esam pilnīgā gatavībā ziemai, taču pietiek uzkrist sniegam, kas ziemai it kā būtu raksturīgi, vai arī tam pašam vārgajam sniedziņam kust, un gājējam nākas pārvarēt šķēršļu joslu grūti izbrienamajās ietvēs, bet autobraucējiem jābendē savi braucamie, laužoties cauri netīrajām ielām. Kurām? Pasperiet soli nost no pilsētas galvenajām maģistrālēm, un jums būs skaidrs.

Kaut arī mēs ielu stāvokli šodien atkal esam izvēlējušies par dienas tēmu, nav ticības, ka pie tās nebūs jāatgriežas vēl un vēl, un jau šajā ziemā.

Andžils Remess