Kurzemes Vārds

07:48 Piektdiena, 10. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Prasmē sacenšas arodskolotāji

Daina Meistere

Vakar 31.arodvidusskolā norisinājās kokapstrādes specialitāšu arodskolotāju valsts mēroga konkurss. Kā pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās izglītības centra vecākā referente Biruta Kampiņa, tas ir iezīmīgs konkurss, jo pirms desmit gadiem bija pirmā tikšanās, un tā arī notika tieši šeit, Liepājā.

Konkursā piedalījās 24 arodskolotāji no vairāk nekā divpadsmit izglītības iestādēm, kurās māca ar kokapstrādi saistītos amata meistarus. Vīriem bija uzdevums izgatavot sešstūru rāmīti. Mājiniekus pārstāvēja pavisam jaunie pedagogi Arvils Viļumsons un Agris Rubezis, kuri vēl nesen bija šīs pašas skolas audzēkņi. Viņi atzina, ka konkurss ir interesants un derīgs, liek sasparoties darbam, jo nedrīkst taču palikt kaunā audzēkņu priekšā.

Konkursa sponsori ir no SIA "Robert Bosch", kuri palīdz ar modernajiem instrumentiem, kā arī deva balvas dalībniekiem. Lai parādītu to priekšrocības, divi 31.arodvidusskolas 2.kursa būvgaldnieku specialitātes audzēkņi - Kaspars Kirpičenoks un Oskars Braunfelds to pašu uzdevumu, ko konkursanti, paveica ar "Bosch" elektroinstrumentiem. Arodskolotāju veikumu vērtēja žūrija Raimonds Gabaliņa vadībā, taču paši dalībnieki atzina, ka rezultāts nav tik būtisks, cik svarīga ir iespēja tikties, iepazīt jaunus darbarīkus, salīdzināt savu un kolēģu prasmi, jo pats svarīgākais ir sniegt audzēkņiem tādas prasmes, lai viņi būtu spējīgi un pieprasīti darba tirgū.