Kurzemes Vārds

23:43 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Marts

Sniegputeņiem neganti plosoties un sniegam aizvelkot ciet ielas un ceļus, ir atnācis pavasara pirmais mēnesis, kad gaidām sniegpulkstenītes pabāžam galvas nu jau pavisam ņipri un cīruļus trallinām saules arvien vairāk pielietajās debesīs. Gan jau to sagaidīsim arī, taču vispirms mums jāpārcieš notikums, kas pilsētai tuvojas līdzīgi zemestrīcei, pazemes grūdienu dunoņa dzirdama jau tagad, šur tur izšaujas sārņi, bet kulminācija būs 11.martā, kad dosimies pie vēlēšanu urnām, balsojot par Liepājas jaunajiem vadītājiem.

Kad šis notikums būs laimīgi pārciests, dzīve atkal iegrozīsies parastajās sliedēs, un uz vēlēšanu fona Liepājas dzimšanas dienas svinēšana šķitīs ikdienišķa lieta, kaut arī tajā paredzams neparasts, toties cēls akcents - Izraēlas vēstnieks Latvijā godinās tos liepājniekus, kuri Otrā pasaules kara gados mūsu pilsētā glābuši ebreju dzīvības.

Martā atcerēsimies ne tikai ebreju tautas traģēdiju, bet arī, kā parasti šajā mēnesī, atšķirsim vienu no drūmākajām lappusēm latviešu tautas vēsturē, noliecot galvas to priekšā, kas pirms 52 gadiem sāka sāpju ceļu uz Sibīriju.

Kā jau dabas atmodas mēnesim pienākas, marts iedzirkstīsies dažādās krāsās arī citās nozarēs, un tām būs starptautiska pieskaņa. Jau tuvākajās dienās sāksies sarīkojums, kas liek aizskanēt Liepājas vārdam vistālāk pasaulē, un starptautiskajā festivālā iezaigosies pianisma zvaigznes no Kanādas, Nīderlandes, Somijas, Zviedrijas, Japānas, Krievijas, Lielbritānijas, ASV, Francijas, Latvijas.

Mēneša nogalē uz Liepājas ledus iemirdzēsies citas zvaigznītes - Austrijas, Šveices, Kazahstānas un Latvijas labākie jaunie hokejisti cīnīsies pasaules meistarsacīkstēs. Bet starptautiska nozīme izpaudīsies arī lietišķā ziņā, jo mēneša otrajā pusē Liepājā notiks Baltijas Pilsētu savienības Vides komitejas tikšanās, tādējādi uzsverot mūsu pilsētas arvien būtiskāko lomu dažādās plaša mēroga norisēs.

Marts būs arī gaidīšanas un gatavošanās mēnesis. Kori gatavosies mazajiem dziesmu svētkiem - Rīgas 800.jubilejas koncertiem, liekot galvaspilsētā nodimdēt arī Liepājas vārdam, bet "Liepājas metalurga" futbolisti pieliks punktu gatavošanās posmam valsts čempionātam, un futbola cienītājiem faktiski beigsies šī turnīra gaidīšana, jo tas jau būs durvju priekšā.

Andžils Remess