Kurzemes Vārds

05:32 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

TV Dzintare uz jauna atspēriena sliekšņa

Daiga Mikuļska

Pagājušā gada 1.martā TV "Dzintare" Rīgā, Liepājas pārstāvniecībā, rīkoja tikšanos, kuras galvenais nolūks bija ar sevi iepazīstināt un sevi parādīt uzņēmējiem, reklāmdevējiem, citu televīziju ļaudīm. Tad arī tika nosprausti jauni mērķi, kas īstenojami viena gada laikā. Gads pagājis, un dzintariešiem tiešām atkal ir ar ko palepoties.

TV "Dzintare" direktore Simona Laiveniece: "Pirmais un būtiskākais! No 2.marta mēs skatītājiem piedāvāsim ne vairs sešu, bet deviņu stundu programmu katru dienu un svētdienās vēl dažas stundas ilgāk. Darba dienās un sestdienās sāksim raidīt pulksten 18. Katras stundas sākumā piedāvāsim īsziņas, bet lielais ziņu raidījums būs, kā ierasts, pulksten 21.05, atkārtojums pulksten 22.30. No 5. līdz 17. martam, skatoties mūsu programmu pulksten 18.05, skatītāji varēs piedalīties īpašā konkursā, kurā būs iespējams laimēt dažādas balvas.

Jaunais raidīšanas ilgums gan nav mūsu iniciatīva, šāda prasība bija noteikta Latvijas Nacionālās radio un televīzijas padomes izsniegtajā licencē. Citas reģionālās televīzijas raida ilgākais četras stundas diennaktī. Kādēļ tieši liepājniekiem, "Dzintarei" tika izvirzītas tik augstas prasības? Padome uzskata, ka mēs spējam strādāt profesionāli un mums tas vienkārši ir jāvar, jāpierāda sev un citiem. To arī darījām."

Līdz ar jauno, pagarināto raidlaiku skatītājus gaidot vēl kāds jauninājums. Tagad ekrāna augšējā stūrī būs īpaša "Dzintares" atpazīstamības zīme, un tas skatītājiem palīdzēs vieglāk orientēties daudzo televīzijas programmu jūklī. Saglabās arī TV6 logotipu, jo, kā sacīja "Dzintares" izpilddirektors Edvīns Sveilis, diemžēl tās spēkos pagaidām neesot iepirkt filmas Kannās un tādēļ tiek izvēlētas labākās no TV6 piedāvāto filmu klāsta. Ko skatītāji redzēs jau no pulksten 18? Tie būs dažādi seriāli - romantiskais, asa sižeta un visbeidzot komiskais. S.Laiveniece atzīst, ka vienīgais raidījums, ar kuru "Dzintare" nekonkurējot, ir "Panorāma", tādēļ tās laikā redzams mūzikas raidījums.

Otrs jaunums. Pagājušā gada laikā panākts ievērojams lēciens tehniskajā nodrošinājumā, jo TV "Dzintare" ir vienīgā reģionālā televīzija, izņemot Latvijas TV, "LNT" un TV3, kura strādās ar profesionālu aparatūru. E.Sveilis: "Ar jauno pulti varēs nodrošināt raidījumu ļoti augstu tehnisko kvalitāti, un tā saspringtajam ikdienas darbam, montāžai, palaišanai ēterā un citām darbībām ir piemērota izcili labi."

Trešais jaunums. "Dzintares" redakcijā ar mākslinieces Zigrīdas Atāles līdzdalību tapusi pilnīgi jauna studija, kurā ieraksta laikā varēs vienlaikus piedalīties vairāki dalībnieki. Ļoti būtiski ir tas, ka studija iekārtota tā, ka, veicot nelielus pārkārtojumus, to iespējams vienkārši un ātri pārveidot jaunu sižetu ierakstīšanai. Jaunā studija ir tik ietilpīga, ka tajā nepieciešamības gadījumā vieta būs arī skatītājiem.

Neskatoties uz raidlaika stundu palielināšanu, "Dzintares" tehnisko darbinieku un reportieru korpuss pagaidām paliks tikpat liels. Šobrīd redakcijā strādā 18 cilvēku. S.Laiveniece ne bez lepnuma saka: "Mūsu pieci reportieri un četri operatori ir profesionāļi un, salīdzinot, piemēram, ar kolēģiem Latvijas televīzijā, mūsējie ir reizes trīs spējīgāki! Katrs dzintarietis, gatavojot raidījumu, var padarīt tieši tikpat daudz, cik lielajā televīzijā trīs, četri darbinieki. Ja tur raidījumu veido vismaz piecpadsmit cilvēku komanda, tad mūsējie to pašu var izdarīt, strādājot četratā. Ja vajadzēs, arī operators runās tekstu mikrofonā un ies kadrā!"