Kurzemes Vārds

01:47 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Dūmu strūkla virs sudrabotā dūmeņa

Kirils Bobrovs

Vakar Spīdolas ielā 3a pēc iepriekš veiktās pārbaudes un visas iekārtas noregulēšanas sāka darboties jaunā katlu māja, virs kuras no diviem 17 metru gariem sudrabotiem dūmeņiem uzvijās viegla dūmu strūkliņa. Katlu māja apkurinās Tosmares dzīvojamo masīvu, kaut gan ir arī rezerves jaudas. Šeit ierīkoti divi moderni gāzes katli, katrs ar piecu megavatu jaudu. Dzīvojamā masīva pievienošana jaunajai katlu mājai notiks pakāpeniski, taču iedzīvotājiem nemanāmi. Vasarā jābūt arī karstajam ūdenim. Objekta atklāšanā piedalījās "Liepājas siltuma" administratore Dace Grinberga, amerikāņu investētāju firmas "SME International" pārstāvis Baltijas valstīs Andrejs Bahirevs un tās Rīgas biroja direktors Andris Zariņš, Pilsētas domes izpilddirektors Normunds Niedols, citi "Liepājas siltuma" vadītāji. Ārēji katlu māja ne ar ko sevišķu uz dzīvojamo namu fona neizceļas. Taču, spriežot pēc tās iekšējā aprīkojuma, siltumenerģētiķi šeit strādājuši pamatīgi. Bet iekārta, kura apgādāta ar nepieciešamo elektroniku, var funkcionēt arī automātiskā režīmā. Ekonomiski tas, šķiet, ir izdevīgi. Bez tam vēl gāze tagad ir lētāka par rūpnīcā izmantojamo mazutu, taču vajadzīgā efekta vēl tomēr nav. Runa var būt vienīgi par zaudējumu nelielu samazināšanu, kādus šis rajons gūst no apkures iedzīvotāju maksātnespējas dēļ.

Pēc katlu mājas iedarbināšanas "Liepājas siltumā" notika preses konference. Pakavējās pie paša uzņēmuma likteņa, pie tā, ka sākumā neviens neticēja pat sanācijai, arī Pilsētas domē perspektīvā saskatīja vienīgi bankrotu un likvidāciju. Ticību "Liepājas siltumam" toreiz saglabāja vienīgi deputāts Āris Ozoliņš, tādēļ A.Bahirevs smaidot piedāvāja nosaukt jauno katlu māju viņa vārdā. Līdz jaunās TEC uzcelšanai pilsētā jārealizē vēl vesela programma tehnisko pilnveidojumu. Ir arī šo pasākumu grafiks, kurā minēti nepieciešamie izdevumi. Vakardienas katlu māja bija pirmā bezdelīga no šīs programmas. Bet darbi jau norit nākamajā objektā - Karostā.

Tuvākajā laikā gaidāmi vēl vairāki svarīgi notikumi. Jāpabeidz sarunas par piedalīšanos rūpnīcas "Liepājas metalurgs" projektā. Martā būs gatavs arī biznesa plāns, kuru patlaban izstrādā Rīgas speciālisti. Strādā vesela juristu, ekonomistu un tehnologu komanda. Bet "Latvijas gāze" iesniegusi divu gadu līguma projektu kurināmā piegādei. Tiesa, gāze paliek dārgāka par 7 procentiem. Taču investori gatavi arī tam bez tarifu paaugstināšanas. Glābiņš meklējams elektroenerģijas ražošanā. Situāciju diemžēl ietekmē arī vecie parādi. Ja gaidāmā akciju emitācija sasniegs 15,5 miljonus latu, tad viss būs kārtībā. Gaisma tuneļa galā ir, un TEC jebkurā gadījumā tiks uzcelta.