Kurzemes Vārds

23:38 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Liepājas dzimšanas dienā plīvos valsts karogs

Pilsētas dome izdevusi rīkojumu par Latvijas valsts karoga pacelšanu pie ēkām 18.martā - Liepājas 376.dzimšanas dienā. Svinības ilgs trīs dienas, sākot no 16.marta, kad sveiks Liepājas lielākos nodokļu maksātājus. 17.martā teātrī notiks pilsētas dzimšanas dienai veltīts koncerts, pasniegs pilsētas Atzinības rakstus. Savukārt svētdien, 18.martā, paredzēti svētku sarīkojumi visdažādākajām gaumēm - festivāla "Liepājas dzintars" atlases 2.kārta, ballīte bērniem kopā ar Karlsonu, amatiermākslas kolektīvu koncerts. Svētdien pulksten 16 Sv.Trīsvienības baznīcā būs Liepājas dzimšanas dienai veltīts ekumēnisks koncertdievkalpojums.

Atkal godinās nodokļu maksātājus

Par tradīciju kļuvis martā godināt lielākos nodokļu maksātājus - tos uzņēmumus un firmas, kas valsts un pilsētas budžetā iemaksā vislielākās summas un dara to atbilstoši likuma prasībām. Arī šogad, tāpat kā pērn, šis sarīkojums notiks vienā laikā ar Liepājas dzimšanas dienu. To rīkos Valsts ieņēmumu dienests kopīgi ar Pilsētas domi. Labāko apbalvošana (oficiāli - nominācija) paredzēta piektdienā Vēstures un mākslas muzejā, un līdz ar to būs arī neliela kultūras programma. Ielūgumi tiem, ko paredzēts godināt, jau nosūtīti.

Izraēlas vēstnieks apsveiks liepājniekus ar goda titula piešķiršanu

Liepājas dzimšanas dienas svinīgajā sarīkojumā 17.martā mūsu teātrī piedalīsies arī Izraēlas vēstnieks Avrahams Benjamins. Viņš divām liepājnieku ģimenēm pasniegs augstāko ebreju nācijas atzinību - goda titulu "Taisnais starp tautām", ko piešķir par ebreju glābšanu no nacistiem Otrā pasaules kara laikā. Tituls, goda zīme un medaļa piešķirti liepājniecei Margaritai Eniņai un viņas dēlam Fricim, kā arī Jānim Sproģim. Apbalvojumus saņems Margaritas Eniņas mazdēls Teodors Eniņš un Jāņa Sproģa atraitne Erna Sproģe. Apbalvojuma pasniegšanas brīdī uzaicināts piedalīties arī viens no izglābtajiem Abrams Fleismans. Izraēlas valsts Holokausta piemiņas institūts līdz šim apzinājis un godinājis ap 15 000 cilvēku, kuri saņēmuši titulu "Taisnie starp tautām". Visiem, kas nopelnījuši šo godu, tiek piešķirta medaļa, goda zīme un viņu vārdi tiek ierakstīti Goda sienā Jad vašem Taisno dārzā.

Apsveic ar panākumiem vēlēšanās

Pilsētas domes priekšsēdētājs turpina saņemt apsveikumus par "Liepājas apvienotā saraksta" gūtajiem panākumiem vēlēšanās. "Es vienmēr jums ticēju un palīdzēju, kā varēju," teikts īpašu uzdevumu ministra valsts reformu lietās Jāņa Krūmiņa apsveikumā. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Vladimirs Makarovs apsveicis Liepājas galvu ar Tautas partijas gūtajiem panākumiem vēlēšanās. "Lai jūsu darbs vairo Liepājas labklājību un attaisno iedzīvotāju dāvāto uzticību," teikts apsveikumā. Galvenais valsts notārs Māris Gulbis, apsveicot par uzvaru, atgādina pazīstamu teicienu: "Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo" (piliens izdobj akmeni nevis ar spēku, bet ar nemitīgu pilēšanu).

Sakarnieku pārskats

Firmas "Lattelekom" Sabiedrisko attiecību nodaļa atsūtījusi "Kurzemes Vārdam" informāciju par sava pagājušā gada darba rezultātiem, ar ko nupat sapulcē iepazīstināti dibinātāji. Pērn uzņēmuma ienākumi palielinājušies par 7 procentiem un sasnieguši 136,5 miljonus latu. Lielāka ir arī tīrā peļņa - 23,3 miljoni latu. Firma informē par galvenajiem sasniegumiem, dažiem tehniskās attīstības aspektiem un jaunajiem pakalpojumiem. Diemžēl, tāpat kā iepriekš, nav nekādu konkrētu ziņu par Liepāju un rajonu.

No Ivana Bargā līdz mūsdienām

Vaska figūras pie mums reiz rādīja jau pērn, kad nez kādēļ bija izraudzīts temats par kroplībām. Tagad gaidāma daudz interesantāka izstāde - tā būs vēsturiska, tiks atklāta 22.martā un ilgs veselu mēnesi. Figūras atvedīs no Sanktpēterburgas. Eksponātu vidū būs krievu cari Ivans Bargais un Pēteris Pirmais, Čērčils, Rūzvelts, Staļins un Hitlers, arī daži populāru filmu varoņi, piemēram, Šerloks Holmss un doktors Vatsons (aktieri V.Ļivanovs un V.Solomins) - pavisam 21 figūra. Ar šiem neparastajiem viesiem varēsim tikties Latviešu biedrības namā.

Pārtrauc eletroenerģijas piegādi

Vakar "Latvenergo" Rietumu elektriskie tīkli pārtrauca elektroenerģijas piegādi akciju sabiedrības "Kurzemes piens" Liepājas ražošanas korpusam, kā arī SIA "Liepājas miesnieks" par rēķinu nenokārtošanu laikā. Pilsētas elektrotīklu rajona vadītāja vietnieks Leons Sprūds informēja, ka "Kurzemes piena" parāds par janvārī patērēto elektrību bija 1700 latu. Tā kā nelīdzēja ne mutiska vienošanās, ne arī brīdinājumi, lai patērētājs norēķinās, pulksten 9.30 elektromontieri uzņēmumu atstāja bez strāvas, bet pulksten 12 spriegumu atjaunoja, jo parāda summa tika samaksāta. Savukārt uzņēmuma "Liepājas miesnieks" parāds ir prāvāks - 13 500 latu, un vakar dienā vēl elektroenerģijas piegāde nebija atjaunota. Kā zināms, "Kurzemes piena" vadītājs ir nu jau bijušais Liepājas domes deputāts Andris Saldovers, kura saraksts nupat notikušajās vēlēšanās neguva liepājnieku atbalstu. A.Saldovers ir arī SIA "Liepājas miesnieks" līdzīpašnieks.

Dzimšanas dienā - Muminu brīnumlietas

Liepājas Leļļu teātris pilsētas dzimšanas dienas svētku ietvaros nolēmis mazajiem skatītājiem parādīt atjaunoto izrādi "Brīnumlietas Muminielejā", kas veidota pēc Tuves Jansones grāmatu motīviem. Savulaik kādreizējā liepājnieka Māra Putniņa veidotās lelles, kā arī ar Edgaru Silacērpu kopā rakstītā mūzika bērniem ļoti patika. Izmantojot to, ka vecās lellītes iepatikās arī menedžerim no Vācijas, kas piedāvāja noorganizēt viesizrādes Vācijā, teātrim bija vēl viens iemesls izrādi atjaunot. Šoreiz to iestudējis režisors Māris Koristins. Liepājnieki "Brīnumlietas Muminielejā" varēs noskatīties šosestdien Leļļu teātrī.