Kurzemes Vārds

13:34 Otrdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Uzlādēti ar saņemto mīlestību

Daina Meistere

Vokālā ansambļa "Gaismiņa" dalībnieces, viņu vadītāja Dzintra Orba un koncertmeistars Normunds Kalniņš atgriezušies no Zviedrijas. Ansambli, kuram, kā smejas paši dalībnieki, ir divas mājvietas - mākslinieciskās jaunrades centrs "Vaduguns" un Annas draudzes Svētdienas skola, viesoties ar koncertiem uzaicināja Gēteborgas luteriskā draudze, kas ir Liepājas Annas baznīcas draudzes sadarbības partnere. Brauciens bijis stipri noslogots, meitenes dienā uzstājās vairākas reizes, dziedot gan garīgo programmu, gan parādot zviedru klausītājiem latviešu tautas dziesmas un mūsdienu komponistu sacerējumus - Andra Eniņa un Jāņa Lūsēna kompozīcijas, arī jaunā komponista Andra Kontanta dziesmu.

- Galvenais, kas palicis atmiņā no šīm spraigajām dienām, ir tā patiesā mīlestība, ko saņēmām gan no klausītājiem, gan no tām ģimenēm, kuras uzņēma un rūpējās par mūsu dziedātājām, - teica Dzintra Orba. Viņa pastāstīja, ka viena no noslogotākajām reizēm bija svētdiena, kad meitenes uzstājās gan dievkalpojumā, gan vakara koncertdievkalpojumā. Mūsu "Gaismiņa" dziedāja kopā ar Gēteborgas draudzes meiteņu kori. Klausīties liepājnieču dziedājumu speciāli nāca arī skolēni no vietējām skolām, viņi koncertu uzņēma ar prieku un mīlestību. Īpašu sirsnību klausītājos izraisījusi Ligitas Kurtišas "Ceļinieka dziesma". Pārsteigumu radījis arī Normunda Kalniņa klavieru solo atvadu vakarā. Pēc tam zviedri teikuši, ka šajā mūzikā izjutuši to, ko vārdos nevar pateikt: pateicību par jaukajām dienām, uzņemšanu un galvenais - mīlestību, kas starojusi pretī no klausītājiem un devusi spēku "Gaismiņai" noslogotajā koncertbraucienā.

"Gaismiņas" dziedātāja Ieva Dreimane atcerējās, cik sirsnīgi viņas ir uzņemtas, un teica, ka, lai gan slodze bijusi pamatīga, redzot skatītāju lielo atsaucību, gribējies dziedāt labāk un labāk.

Ieva Taranda veica tulka pienākumus, viņas uzdevums bija iepazīstināt ar dziesmu saturu, lai klausītājiem būtu saprotams, par ko meitenes dzied. Viņai katru reizi bijis liels pārdzīvojums par to, kā uzņems meiteņu uzstāšanos.

Liepājnieki tikās arī ar Zviedrijā dzīvojošajiem latviešiem un koncertēja viņiem, bija dažādās ekskursijās, no kurām visvairāk atmiņā palicis Gēteborgas jaunā operas un baleta teātra apmeklējums.