Kurzemes Vārds

14:56 Otrdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Īstais brīdis šūt jahtām buras

Sarmīte Pelcmane

Tikko sākusies sezona jahtu buru šūšanai, un tā turpināsies līdz Jāņiem, jo, kā izteicās SIA "Baltijas buras" izpilddirektors Arnis Vizulis, - katrs, kuram ir jahta, vasarā vismaz reizi jūrā gribot izbraukt.

SIA "Baltijas buras" ir pavisam jauns uzņēmums, kurš darbojas tikai pirmo gadu. Tas izvietojies spīķerī pie ostas, kur atrodas arī Liepājas Boulinga centrs. Ēku savulaik iegādājušies zviedri, kuri ir arī līdzīpašnieki sabiedrībā "Baltijas buras". Jahtu buru ražotne izvietojusies ēkas augšējā stāvā, kur telpas ir izremontētas un plašā darbnīca piemērota tieši buru šūšanas vajadzībām. Taču, kā izteicās A.Vizulis, ja gadoties pasūtījums lielākām burām, tad jūtams, ka platības vēl ir par mazu.

Šobrīd ar buru šūšanu nodarbojas izpilddirektors viens pats, jo vairāk cilvēkiem nebūtu ko darīt. Tā kā pagaidām Latvijā cilvēki nav tik turīgi, lai iegādātos jahtas, buras tiek šūdinātas lielākoties zviedru jahtām, un pasūtījumus piegādā zviedru puse. Darba process ir daudzējādā ziņā kompjuterizēts. Pēc pasūtītāja iedotajiem izmēriem kompjūters izrēķina nepieciešamos apjomus un uzrasē buru modeli. Tālāk kompjuterizētā veidā šis modelis tiek uzkonstruēts uz palīgmateriāla un izveidots paraugs. Pēc tam lieta vienkārša - uzmodelēto buru sastāvdaļas jeb bāņus izgriež no speciālā auduma, apdedzina tā maliņas, lai neirst, un sašuj buru. Arī pie šujmašīnas sēžas pats Arnis, kurš buru šūšanas noslēpumus apguvis Zviedrijā, tagad šīs zināšanas tiek piemērotas darbā.

Tiešais tuvums ostai uzņēmumam ir liela priekšrocība, jo tepat piestāj jahtas, tepat var piedāvāt gan uzšūt buras, gan salabot jau esošās. Buru šūšanas ražotne ir viens no soļiem jahtu tūrisma attīstībā un bagāto jahtsmeņu ieinteresēšanai par piestāšanu mūsu ostā. Taču, kā atzīst A.Vizulis, ar to vien ir par maz. Pagaidām burātājus grūti piesaistīt Liepājai ar tās neattīstīto servisu. Tomēr A.Vizulis cer, ka beidzot būs atrisinājušās problēmas ar Liepājas Jahtklubu un tas būs ieguvis stabilus īpašniekus, kuriem interesēs servisa paplašināšana.

Kaut arī pagaidām buru šūšanas biznesam Latvijā nav īpaša noieta, A.Vizulis domā, ka ar laiku jahtu pie mums būs vairāk un tad ieguldītais darbs atmaksāsies, jo vismaz pagaidām "Baltijas buras" ir vienīgais šāda veida uzņēmums valstī.