Kurzemes Vārds

03:06 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tā domā liepājnieki

Vai vairāties lietot kādu pārtikas produktu?

Kristīne Pastore

Ik pa laikam uzzinām, ka, lietojot kādu no pārtikas produktiem, iespējams saslimt. Šobrīd lielas bažas ir govju trakumsērgas dēļ un līdz ar to par liellopu gaļas lietošanu pārtikā. "Kurzemes Vārds" interesējās, vai liepājnieki šo ziņu iespaidā izvairās lietot kādu pārtikas produktu?

Lidija Skutula, pensionāre:

- Mani šīs ziņas iespaido daļēji. Izvēloties pārtikas produktus savam galdam, es šo un to vairs nepērku. Piemēram, liellopu gaļu. Ja pērku, tad tikai pie pazīstamiem lauku cilvēkiem. Un desas vispār nelietoju. Arī pienu izvēlos diezgan rūpīgi.

Natālija, bezdarbniece:

- Nav patīkami šīs ziņas dzirdēt, tomēr arī daudz nesatraucos, jo, piemēram, gaļu es vispār uzturā nelietoju, tātad no tās inficēties nevaru. Ja dēls kādreiz kaut ko vēlas, es to pērku tirgū pie cilvēkiem, kas pārdod Latvijas preces. Es vispār pērku tikai vietējos pārtikas produktus, jo uzskatu, ka tajos diezin vai ir kas kaitīgs. Vismaz gribētu tā domāt.

Jānis Brizga, autovadītājs:

- Mani šīs ziņas iespaido ļoti minimāli, jo pašam ir lauku saimniecība, no turienes arī saņemu lielāko daļu pārtikas. Katrā ziņā vismaz to galveno. Piemēram, gaļa un piena produkti man nav jāpērk. Pārējie, ko pērku, ir Latvijā ražoti produkti, jo tie ir dabiskāki, lai gan pats esmu strādājis tādā darbā, ka zinu arī, ko tepat pie mums produktos liek iekšā. Tāpēc arī cenšos pirkt pēc iespējas mazāk un vairāk iztikt ar saviem produktiem.

Ēriks Vilsons, aktieris:

- Nē, mani masu psihozes nesatrauc. Piemēram, joprojām domāju, ka piena produkti "Baltais" ir vistīrākie, lai gan tos centās nomelnot. Tos pērku labprāt. Bet es biju Valmierā un pakļāvos citai masu psihozei - visi ņēma steiku, un es arī, un nekas nenotika. Bet, ja man būtu jāpērk produkti bērniem, tad gan padomātu. Pats varu nomirt no govju trakumsērgas, bet viņiem gan to nenovēlu.

Sanda Kleina, sētniece:

- Mani šīs ziņas neiespaido. Ko esmu pirkusi līdz šim, to arī turpinu pirkt, pagaidām vēl nevienam nekas nav noticis. Un es ceru, ka tā būs arī turpmāk. Iecienītākā iepirkšanās vieta man ir tirgus, un es ceru, ka tur pārdod tīrus un svaigus produktus, bez kādām infekcijām.