Kurzemes Vārds

23:56 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Maksātnespējas nav Kurzemes piens turpina nīkuļot

Ints Grasis

Akciju sabiedrības "Kurzemes piens" bilances rādītāji šā gada 1.martā liecina, ka uzņēmuma īstermiņa parādsaistības ir 558 188 lati, bet ilgtermiņa saistības - 937 940 latu. To konstatējusi Kurzemes Apgabaltiesa, izskatot SIA "Stefaterma" pieteikumu par "Kurzemes piena" maksātnespēju.

"Kurzemes piena" aktīvi ir 5 364 221 lats. Šā gada divos mēnešos uzņēmuma neto apgrozījums bija 266 316 lati.

Aptuveni puse no visām "Kurzemes piena" īstermiņa saistībām ir tādas, kam vēl nav iestājies izpildes termiņš. Darbinieku algas parāds ir 22 274 lati. Nodokļu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu parāds ir 23 474 lati.

Piena piegādātājiem "Kurzemes piens" līdz 2001.gada 1.martam palicis parādā 298 370 latus. Visa parādnieka manta ieķīlāta kā saistību nodrošinājums kreditoram - "Saules bankai", ko pierāda šajā tiesas procesā iesniegtā līguma kopija.

Jau informējām, ka 12.aprīlī Kurzemes Apgabaltiesā neatzina "Kurzemes piena" maksātnespēju.

Uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Andris Saldovers, lai samazinātu zaudējumus, iecerējis sašaurināt ražošanu, likvidējot Liepājas ražotni un daļu, iespējams, pārceļot uz Aizputi. Diemžēl viņš masu saziņas līdzekļus par norisēm uzņēmumā neinformē, tādēļ par notikumiem iespējams uzzināt tikai no neoficiāliem avotiem. Tie savukārt vēsta, ka praktiski nekāda ražošana nenotiek arī Aizputes Sausā vājpiena rūpnīcā, kas ir "Kurzemes piena" īpašums, jo neesot izejvielas - piena. Šis fakts nevienu neizbrīna, jo pārstrādātāji nenorēķinās ar zemniekiem, un neviens par velti produkciju vairs negrib atdot. Gandrīz visi darbinieki ir atvaļinājumā. Pirms mēneša esot saražotas tik vien kā kādas 20 kastes sviesta. Savukārt uzņēmuma darbiniekiem Aizputē vēl nav samaksāta darba alga par janvāri.