Kurzemes Vārds

23:33 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Baltijas Pilsētu savienības Uzņēmējdarbības veicināšanas komisija pulcējas mūsu pilsētā

Sarmīte Pujēna

Divas dienas - piektdien un sestdien - Liepājā risinājās Baltijas Pilsētu savienības Uzņēmējdarbības veicināšanas komisijas seminārs.

Runājot par Baltijas Pilsētu savienību, ir jāatgādina, ka tā ir organizācija, kas apvieno dažādu ap Baltijas jūru esošo valstu pašvaldības. Pavisam tādu ir simts, un arī mūsu pilsēta ir to skaitā. Šogad Liepāja ir tā, kas vada vienu no savienības komisijām - Uzņēmējdarbības veicināšanas komisiju. Vairāk vai mazāk aktīvi mūsu pašvaldība iesaistījusies arī Vides, Tūrisma un Transporta komisijas darbā. Kurā no komisijām iesaistīties, izlemj katra pašvaldība, ņemot vērā tās attīstībai svarīgākās nozares.

Sakarā ar to, ka Liepāja šogad ir Uzņēmējdarbības veicināšanas komisijas sekretariāta saimniece, tieši šajā komisijā pašlaik iesaistījusies skaitliski vislielākā Liepājas pašvaldības un Speciālās ekonomiskās zonas darbinieku grupa - Edvīns Drigins, Sanita Linde, Māra Tapiņa, Ligita Pudža. Komisiju arī vada liepājnieks - domes projektu koordinators Gunārs Ansiņš. Bet seminārā Liepājā pavisam piedalījās ap 30 dalībnieku no Baltijas Pilsētu savienības 15 dalībpilsētām. Vēl divas pašvaldības semināru vēroja ar elektroniskā pasta starpniecību.

Semināra darba kārtībā bija kopēja sēde, darbs grupās, arī tematiska ekskursija pa pilsētu un ostu. Kā uzsvēra E.Drigins, viens no komisijas uzdevumiem ir sapulcināt tos pašvaldību darbiniekus, kas savā tiešajā darbā saistīti ar uzņēmējdarbības veicināšanu, un ļaut viņiem dalīties pieredzē. Tā kā Baltijas Pilsētu savienības dalībnieču ekonomiskās attīstības līmenis ir visai atšķirīgs, arī pieredze ir dažāda. Seminārā galvenais bija parādīt pārējiem partneriem Liepāju - gan to, kāda tā ir šobrīd, gan to, uz ko tā tiecas nākotnē. G.Ansiņš atzīmēja, ka vēl viens semināra mērķis bija noskaidrot, ko komisijas dalībnieces šogad vēl vēlētos veikt papildus jau iepriekš apstiprinātajam darba plānam. Jāpiebilst, ka rudenī Baltijas Pilsētu savienība svinēs savu 10.gadadienu. Tā tiks atzīmēta ar lielu konferenci, kurā katrai komisijai jāuzstājas ar pārskata ziņojumu. Tāpēc semināra dalībnieki pārrunāja arī ar šo konferenci saistītos uzdevumus, piemēram, informatīva bukleta sagatavošanu.

Pirms Liepājas komisiju vadīja Koldingas (Dānija) pašvaldība. Kā preses konferencē pastāstīja Koldingas pārstāvis un komisijas iepriekšējais vadītājs Erlings Vinters, Uzņēmējdarbības veicināšanas komisija izveidota tikai 1998.gadā Stokholmā. Kopš tā laika notiek ikgadējas konferences jeb semināri - pārmaiņus kādā no Baltijas jūras rietumu vai austrumu pilsētām, un arī vienreizējas tikšanās, kad tas ir vajadzīgs. Pērn galvenie temati bijuši mazumtirdzniecība (sakarā ar lielo ārvalstu veikalu tīklu ienākšanu Austrumeiropas postsociālisma valstīs), sadarbība ar kaimiņu pašvaldībām, spēku apvienošana uzņēmējdarbības veicināšanai (Koldingai ir zināma pieredze šajā ziņā, jo tai ir astoņi sadarbības partneri), ārvalstu investoru piesaiste, kas ir grūti, bet nav neiespējami (arī te Koldingai ir sava pieredze - pārstāvniecība Losandželosā, ASV).

Gunārs Ansiņš informēja, ka šogad galvenokārt apskatītās tēmas bija pašvaldību atbalsts uzņēmējdarbībai, publiskā un privātā sektora sadarbība investīciju piesaistē, informācijas tehnoloģijas un "e-pilsētas" projekts.

Nākamgad komisijas vadību no Liepājas pārņems Tampere (Somija). Tās pārstāvis un komisijas nākamais vadītājs Kari Leuti, kas savā pašvaldībā nodarbojas ar biznesa attīstības lietām, informēja, ka 2002.gadā plānota konference Tamperē, kuras laikā komisijas dalībnieki tiks iepazīstināti ar vienu no lielākajiem Eiropas "e-pilsētas" projektiem (tā izmaksas ir 130 000 eiro). Tampere nupat iesaistījusies šajā projektā, tas turpināsies piecus gadus. Projekta gaitā Tamperei jākļūst par vienu no globālās informācijas galvaspilsētām, teica K.Leuti.