Kurzemes Vārds

22:26 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Problēma

Vecāki nav apmierināti ar remontu bērnudārzā, bet vadītāja - ar bezpajumtnieku izdarībām

Kristīne Pastore

Vairāku bērnudārza "Gulbītis" bērnu vecāki ir nesapratnē, kāpēc, nesaskaņojot ar viņiem, vecākajā grupā ir sākts remonts. Vecāki uztraukušies, ka bērni ir spiesti elpot putekļus, kas nāk no telpas, kurā notiek remonts. Savukārt bērnudārza vadītāji ir satraukti par blakusmājā mītošajiem bezpajumtniekiem, kas regulāri taisa nekārtības un apdraud tuvējās ēkas, arī bērnudārzu. Palīdzība ir meklēta, bet pagaidām nekas nav mainījies.

Slimiem bērniem jāelpo putekļi

Bērnudārzs "Gulbītis" atrodas E.Rimbenieka ielā 1. Vecāki nesaprot, kāpēc, tikko beidzoties ziemai, kad laukā vēl ir pietiekami auksts, bērnudārza vecākajā grupiņā pēkšņi uzsākts remonts. Jāatzīmē, ka tas ir specializētais diennakts bērnudārzs, kuru apmeklē bērni, kuri slimo ar tuberkulozi vai kuri ir bijuši saskarē ar tuberkulozes slimniekiem, kā arī ir vairāki bērni, kam šīs slimības gan nav, tomēr arī viņi bieži slimo. "Mūsu bērniem ir svarīgi, lai būtu svaigs gaiss, taču kādu dienu, kad gāju savākt savu bērnu, viss personāls staigāja, rokas aizlikuši priekšā mutei, jo remontējamā telpā balsināja griestus, un putekļi bija arī citās telpās. Otrā dienā situācija bija līdzīga, jo slīpēja grīdu," stāstīja kāda mamma. Kāda cita bija nesapratnē, kāpēc tik liels remonts jātaisa tagad, ja katru vasaru remonta dēļ bērnudārzu uz mēnesi vai pat pusotru slēdz.

Vecā ēkā nemitīgi kaut kas jāremontē

Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja bērnudārza vadītāja Tatjana Trofimova, remontu šajā laikā taisot tāpēc, ka grīda vecākajā grupā bijusi katastrofālā stāvoklī. Viņa sacīja, ka pilnīgi saprot vecākus, jo remonts patiešām nav nekas patīkams, tomēr tās ir pārejošas grūtības. Bērni gan no tā neesot cietuši, jo izvietoti blakusgrupā, tāpēc, viņasprāt, sacītais par putekļiem neatbilstot patiesībai. Vadītāja arī neslēpa, ka, lai arī vienā grupā remonts būs paveikts jau tagad, dārziņu remonta dēļ, tāpat kā iepriekš, slēgs arī vasarā, jo remontu gaida vēl divas grupiņas. "Mūsu bērnudārzs ir vecs, un remonts ir vajadzīgs ik pa brīdim," sacīja T.Trofimova.

Bezpajumtnieki regulāri aizdedzina blakus esošo graustu

Sarunas laikā bērnudārza vadītāja pastāstīja, ka lielas problēmas sagādā arī tuvākie kaimiņi - mājas A.Vites ielā 9 un 9a. Kā teica T.Trofimova, abas šīs mājas patiesībā ir grausti, par kuru sakopšanu neviens nerūpējas. Nu jau ilgāku laiku tās apdzīvo bezpajumtnieki - gan pieaugušie, gan arī agresīvi pusaudži. Tur viņi rīko iedzeršanas un uzdzīvo, tādējādi apdraudot gan paši sevi, gan arī citus. Vadītāja pastāstīja, ka vienas nedēļas laikā bērnudārza sargam trīs reizes vajadzējis saukt palīgā ugunsdzēsējus, jo bezpajumtnieki bija izraisījuši ugunsgrēku. Pavisam īsā laikā tur dedzis jau piecas reizes. Tādējādi darbinieki, kas strādā vakaros un nakts stundās, nevienu brīdi nevarot būt mierīgi, vai nenotiks kāda nelaime. Vadītāja arī stāstīja, ka siltajā laikā bērni, kas paliek dārziņā nakšņot, vakaros diezgan ilgi kopā ar nakts auklīti staigā pa lauku, taču viņi baidoties no bezpajumtniekiem, kas ālējas blakusmājā.

T.Trofimova sacīja, ka par šo situāciju informējusi Pašvaldības policiju, bet tās amatpersonas atsūtījušas atbildi, ka par notiekošo abās šajās mājās un nesakopto vidi māju īpašnieki ir sodīti. "Taču mums no tā labāk nepaliek, jo arī pēc sodīšanas situācija nav mainījusies," sacīja bērnudārza vadītāja.

Policistus var saukt palīgā, cik bieži vien vajag

Skaidrojot šo situāciju, Pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis sacīja, ka likuma noteiktajās robežās pagaidām policisti izdarījuši visu, ko varējuši. Šādos gadījumos likums atļauj vienīgi sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolu un uzlikt naudassodu mājas saimniekam, kas nerūpējas par sava īpašuma uzturēšanu kārtībā. Viņš arī paskaidroja, ka naudassoda samaksāšana tomēr neatbrīvo no pienākuma savu īpašumu sakopt. N.Dīķis skaidroja, ka policistu spēkos neesot cīnīties pret bezpajumtniekiem, kas mīt dažās pamestās ēkās. "Vienīgais, ko mēs varam darīt, ir ierasties uz vietas un nodibināt kārtību, ja notiek nekārtības," sacīja policijas priekšnieks, "tāpēc es aicinu bērnudārza personālu nebaidīties un saukt mūs palīgā, kad vien tas ir vajadzīgs, kaut vai trīs reizes dienā."