Kurzemes Vārds

04:59 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Korim Lauma 15

Indra Imbovica

Bija 1986.gada maijs, kad toreizējā galantērijas kombināta "Lauma" tā saucamajā sarkanajā stūrīti, jaunās diriģentes Mirdzas Paiparas aicinātas, sapulcējās tekstilstrādnieces, kas bija izteikušas vēlēšanos dziedāt. Pēc laika viņām pievienojās arī pulciņš vīru. Tagad apritējuši 15 gadu, un sestdienas pēcpusdienā pulksten 16 Pedagoģijas akadēmijas lielajā zālē koris "Lauma" un diriģente nāks publikas priekšā ar plašu koncertprogrammu.

Šajos gados koris ir pieaudzis spēkā un izpildījuma kvalitātē, jo gūti panākumi dažādos starptautiskos konkursos, izcīnīta iespēja piedalīties Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos. Pēdējos gados Mirdzai Paiparei ar savu profesionālo pieredzi palīgos nācis arī diriģents Vilnis Kronbergs. Tagad laumieši gatavojas skatei par tiesībām šovasar startēt Rīgas 800.jubilejai veltītajos Dziesmu svētkos.

Uzturēt pienācīgu līmeni nemaz nav viegli, kora sastāvs šajos gados ir mainījies, klāt nākuši jauni spēki no skolu un studējošās jaunatnes vidus. Tomēr no kora "Lauma" pastāvēšanas pirmā gada tajā joprojām dzied pieci cilvēki, turklāt, cik arī tas neticami šķistu, tie pamatā ir vīrieši, proti, Raimonds Reinsons, Aldis Treimanis, Armands Macpāns, Nikolajs Šibaņenkovs un Aija Buce. Viņa arī ir tā, kura jubilejas reizē korim modelējusi jaunos tērpus, bet akciju sabiedrības "Lauma" Reklāmas daļas mākslinieki sagatavoja un Pedagoģijas akadēmijas izdevniecības "LiePA" tipogrāfijā iespieda kora jauno bukletu.

Jubilejas koncerta programmā lielākoties būs dzirdamas tās dziesmas, kas iekļautas dziesmu svētku "Rīgai - 800" repertuārā. Tas ir stipri atšķirīgāks, nekā līdz šim pierasts, jo veltīts tieši mūsu galvaspilsētai. Bez tādām tradicionālām dziesmām kā Jāzepa Vītola "Gaismaspils", Kārļa Kažociņa "Kā gulbji balti padebeši iet" skanēs arī Imanta Kalniņa "Lilioms" un "Apliecinājums", Zigmāra Liepiņa un citu mūsdienu komponistu šodienīgi un interesanti instrumentētas tautas dziesmas u.c. Koris "Lauma" dziedās arī Ferenca Lista lielāku skaņdarbu "Nun danket alle Gott", kura pirmatskaņojums reizē ar šī paša komponista otru skaņdarbu "Te Deum" Latvijā notika 25.martā Sv.Trīsvienības baznīcā. Koncertpavadījumu izpildīs Lotars Džeriņš.

Koris un diriģente pateicas par katru, arī nelielu materiālu un finansiālu atbalstu, ko sniedz "Lauma", Pedagoģijas akadēmija u.c., kas ļauj sarīkot šo jubilejas koncertu. Varbūt, ka rodas vēl kāds kormūzikas draugs, kas sniegs palīdzīgu roku, lai korim būtu iespēja piedalīties un sevi apliecināt arī starptautiskos konkursos.