Kurzemes Vārds

00:51 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

"Līvs un Co" domā par līguma laušanu

SIA "Līvs un Co", kas kā vienīgais pretendents uzvarēja pašvaldības rīkotajā konkursā par tiesībām apsaimniekot atrakciju laukumu Jūrmalas parkā, noskaņots lauzt līgumu ar pašvaldību. Uzņēmuma direktors Andris Līvs "Kurzemes Vārdam" atzina, ja firmai Jūrmalas parkā būvēties neļaus, līgums jālauž. A.Līvs uzskata, ka iecerētā būve nodrošinātu atrakciju laukuma darbību visu gadu. Pretējā gadījumā ieņēmumi trīs vasaras mēnešu laikā nespēj nodrošināt laukuma apsaimniekošanas izdevumus un nav rentabli. Turklāt tādā gadījumā firma nespēs atrakciju laukumā ieguldīt plānotās investīcijas. A.Līvs uzskata, ka jau pašā sākumā vajadzēja viņu informēt, ka būs iebildumi pret šādas būves celtniecību. Kā zināms, deputāti domes sēdē noraidīja priekšlikumu celt daudzfunkcionālu būvi (kartinga trasi) Jūrmalas parkā kā neatbilstošu parka videi, mērogam un parka attīstības koncepcijai. Taču iecere par šādu būvi citā piemērotākā vietā tika atbalstīta.

Kirovs Lipmans piedalās sarunās Vašingtonā

Vakar ASV galvaspilsētā Vašingtonā sākas Latvijas un ASV divpusējās ekonomiskās sadarbības darba grupas sanāksme, kas ilgs līdz 24.maijam, informē aģentūra LETA. Latvijas darba grupas vadītājs ir ekonomikas ministrs Aigars Kalvītis, un tās sastāvā ir arī akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" prezidents Kirovs Lipmans. K.Lipmans apstiprinājis, ka vizītes laikā ir iecerēts tikties ar ASV amatpersonām, lai pārrunātu ASV antidempinga pasākumus pret "Liepājas metalurga" produkciju - metāla izstrādājumiem. Pēc K.Lipmana teiktā, ASV galīgo lēmumu šajā lietā plānojusi pieņemt jūlijā, bet maija beigās vai jūnija sākumā kļūs zināmi ASV Tirdzniecības departamenta pārstāvju veiktās pārbaudes rezultāti "Liepājas metalurgā".

Atzīst "Trans East Airlines" maksātnespēju

Rīgas Apgabaltiesa vakar atzina par maksātnespējīgu Zviedrijas - Latvijas kopuzņēmumu aviokompāniju SIA "Trans East Airlines", kas nebija veikusi regulārus maksājumus par piegādāto degvielu, un tādējādi aviokompānijai bija izveidojies parāds firmai "Gulf Stream oil". Kā tiesas sēdē norādīja "Trans East Airlines" administrators, pēc uzņēmuma bilances 2000.gada 30.novembrī aviokompānijas kredītsaistības bijušas 733 100 lati, tajā skaitā pret "Gulf Stream oil" - 14 000 latu. Savukārt "Trans East Airlines" rīcībā esošo pamatlīdzekļu vērtība ir tikai 6 000 latu. Pērnajā novembrī "Trans East Airlines" maksātnespējas atzīšanu jau pieprasīja lidosta "Rīga", taču šī prasība tika noraidīta. Taču 18.aprīlī Satiksmes ministrijas Aviācijas departaments anulēja "Trans East Airlines" izsniegto licenci, jo firma, iepriekš nebrīdinot, pārtrauca sadarbību ar SIA "Aviosabiedrība "Liepāja"", ar ko kopīgi tika rīkoti regulārie reisi līnijā Rīga - Liepāja - Jenčēpinga - Bilunde.

Rūpējas par skolēnu nodarbinātību vasarā

Domes izpilddirektora vietnieks T.Deklaus informēja žurnālistus par pašvaldības aktivitātēm skolēnu nodarbināšanā vasarā. Šogad dome atvēlējusi mazliet vairāk naudas nometnēm un skolēnu nodarbināšanai nekā pērn - kopumā 13 700 latu. Akcents likts uz maznodrošināto ģimeņu bērniem un bērniem ar problēmām. Piemēram, bērnu estētiskās apmācības centrā "Varavīksne" paredzēta nometne bērniem, kas stostās, organizācija "Saules stars" rīkos attīstības rehabilitācijas nometni, Pēteris Aglonietis - kristīgo jauniešu nometni utt. Vēl tiek precizēts, kurās skolās būs vasaras nometnes, bet 2., 5., 8., 15. vidusskolā tās noteikti būs, 6.vidusskola savu nometni kā parasti rīkos Kazdangā. No 1.jūnija Izglītības pārvaldē būs jauna štata vieta un jauns darbinieks, kas koordinēs skolēnu nodarbinātību un atpūtu vasarā. Savukārt pārējā laikā šis cilvēks koordinēs skolēnu profesionālo apmācību.

Japānas valdība piedāvā sadarbības projektu ostas attīstībai

Vakar ārlietu ministrs Indulis Bērziņš ticies ar Japānas vēstnieku Latvijā Tomio Učidu, lai pārrunātu abu valstu divpusējo attiecību jautājumus, informē aģentūra LETA. Tikšanās laikā kā svarīgs solis ekonomiskās sadarbības aktivizēšanā tika minēta septembrī Tokijā plānotā Latvijas - Baltijas valstu ražotāju izstāde un seminārs par investīciju iespējām, kas notiks ar Japānas Ārējās tirdzniecības organizācijas atbalstu un kalpos savstarpējo tirdzniecisko sakaru paplašināšanai. Japānas vēstnieks informējis ministru arī par Japānas piedāvāto sadarbības projektu Liepājas ostas attīstībai.

Sveic mācību gada labākos

2.vidusskolā notika mācību gadā paveikto darbu apkopojums. Vakarā, uz kuru bija pulcējušies skolēni, skolotāji un bērnu vecāki, sumināja tos puišus un meitenes, kuri skolas vārdu nesuši ārpus savas mācību iestādes sienām. Mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāji, skašu un konkursu laureāti, labākie sportisti saņēma atzinības rakstus, bet aktīvāko un sekmīgāko skolēnu vecāki - pateicības vēstuli. Pašiem labākajiem pasniedza A.Puškina prēmiju. Prēmija piešķirta 12.e klases skolēnam Aleksandram Afanasjevam un viņa klasesbiedram Jevgēņijam Butanam, starp prēmiju laureātiem ir arī Aleksandra Viskanta un Jūlija Naģe-Dūksteniece, kā arī pamatskolas klašu labākie skolēni. Skolas mecenāts ir akciju sabiedrība "Liepājas metalurgs", un skolu atbalsta arī vecāki.

Turpina semināru ciklu jauniešiem

Pagājušajā nedēļas nogalē Vērgales atpūtas bāzē notika organizācijas "Jaunatnes demokrātijas skola" īstenotā projekta "Liepājas reģiona jauniešu nevalstisko organizāciju aktivizēšana" semināru cikla otrais seminārs. Vairāku Liepājas un rajona organizāciju jaunieši piedalījās mācībās, kurās apguva prasmes, lai veiksmīgi varētu strādāt ar savām mērķgrupām. Projekts, ko finansiāli atbalsta Eiropas savienība un Liepājas Pilsētas dome, aizsākās jau aprīlī un ilgs līdz augusta beigām. JDS cer, ka projekts sekmēs jauniešu iesaistīšanos demokrātiskos procesos un pilsoniskas sabiedrības veidošanā Latvijā.

"Optimistu pulks" svin jubileju

Dabas un kultūrvēsturisko vietu kopēji "Optimistu pulks" Liepājas Latviešu biedrības namā kuplā viesu pulkā atzīmēja savu 15 gadu jubileju, tādējādi noslēdzot svētku pasākumu ciklu. Vispirms sarīkojuma dalībnieki iepazinās ar nule kā atklāto kopas dalībnieku, fotomākslinieku Jāņa Lādīša, Irinas Tīres, Herberta Andersona un Alfrēda Niedola jubilejai veltīto darbu izstādi un kopas pirmā vadītāja Oļģerta Piķeļa zvanu kolekcijas ekspozīciju. Vēlāk tika demonstrēti diapozitīvi un amatierfilma par optimistu darbību, un kinoamatiera Ērika Liepas uzņemtā filma par Liepājas rajona pilskalniem un citām ievērojamām vietām. Kopa pastāvēšanas laikā sakopusi vairāk nekā 30 pilskalnu, daudzviet uzstādītas arī nosaukuma zīmes. O.Piķeļa piemiņa tika godināta ar klusuma brīdi. Bet čaklo talcinieku pašreizējā vadītāja Skaidrīte Solovjova pateicās ilggadējiem kopas dalībniekiem - Alīdai Ziemelei, Gunāram Jonasam, Zentai Daukstei un citiem. Arī viņa pati saņēma daudzo apsveicēju ziedus. Svētku reizē tika runāts arī par nākotnes nodomiem - dabas takas "Sniegbaltīte un septiņi rūķīši" veidošanu un nosaukuma zīmes uzstādīšanu pie Riekstiņu dižakmens Rucavas pusē.

Īrnieku biedrība svin piecgadi

Kopš 1996.gada 25.maija, kad Liepājā tika oficiāli nodibināta Īrnieku biedrība, pagājuši jau pieci gadi. To paredzēts atcerēties sestdien, 26.maijā. Tad arī analizēs, kas paveikts, lai aizstāvētu īrnieku intereses mūsu pilsētā, pieminēs ieguldījumu, ko biedrības izveidei triju gadu gaitā - no 1996.gada līdz 1998.gadam - devusi Zviedrijas Īrnieku biedrība. Arī šajā svinīgajā reizē klāt būs biedrības sadarbības partneri no Zviedrijas. Ieejas kartes uz sarīkojumu saņemamas Peldu ielā 5, 402.kabinetā ik dienas no pulksten 10 līdz 18, interesēties pa tālruni 3426705. Uz svētkiem tiek aicināti visi biedrības biedri, sadarbības organizāciju, pašvaldības un masu mediju pārstāvji.

"Es nāku drīz!"

Tā saucas labdarības koncerts, kura mērķis ir vākt līdzekļus četrsēriju televīzijas aktierfilmai par garīguma un Dieva nozīmi šodienas dzīvē, par personības veidošanos. Tās nosaukums ir "Četri gadalaiki". Filmas fabula stāsta par kādas dzimtas trim paaudzēm. Tā ir mūsdienu meitenītes acīm skatīta pasaule, kas sākas ar brīdi, kad ģimene, izdzīta no privātmājas dzīvokļa Rīgā, atgriežas vecvecāku lauku sētā. Filmas režisore būs Ilona Brūvere, operators Harijs Kukels, producents - Lūkass Mairis Marcinkēvičs. Bet labdarības koncertā piedalās Valdis Indrišonoks, Māris Lasmanis, ansamblis "Hallel Špilkes un Bubkes", liepājniece Austra Pumpure un vēl citi. Liepājā koncerts notiks 26.maijā pulksten 19 Simfoniskā orķestra zālē Graudu ielā 50. Koncerta laikā skatītājus uzrunās arī evaņģēlists Vasilijs Fiļimonovs, kurš nodarbojas arī ar dziedināšanu.

Rosina vadītājus būt izpalīdzīgiem un pieklājīgiem

Jau piekto reizi Ceļu satiksmes drošības direkcija, Ceļu policija un "Latvijas tālrunis" organizēja akciju "Pieklājības nedēļa autovadītājiem". Pagājušās nedēļas laikā īpaši tika pievērsta uzmanība tam, vai vadītāji dod priekšroku gājējiem, vai šoferi ir izpalīdzīgi un sniedz palīdzību nelaimē nokļuvušajiem, ja pēkšņi sabojājies automobilis. Pieklājībā pieķertajiem autovadītājiem dāvināja jauno izdevumu "Autokatalogs 2001". Akcija risinājās arī Liepājā. CSDD Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Anrijs Balčus informēja, ka mūsu pilsētā izpalīdzīgākie saņēmuši 26 autokatalogus. Ielas malā tika izspēlētas situācijas, kurās nelaimē nokļuvušajam bija beigusies degviela vai tika lūgts palīdzēt pārmontēt riepu. Akcijas laikā izdarīts secinājums, ka Liepājā autovadītāji lielākoties tiešām kolēģiem vēlas palīdzēt. Anrijs Balčus uzsvēra, ka svarīgi, lai pieklājība un izpalīdzība mūsos mājotu ikdienā, nevis tikai kādas īpašas pieklājības nedēļas ietvaros, un akcijas mērķis bija šo problēmu aktualizēt. Attēlā fiksēts brīdis, kad autokatalogu saņem Liepājas autoaprindās pazīstamais Arvis Kukuks. Arī viņš bez minstināšanās no sava auto bagāžnieka vilka ārā riteņu atslēgu un bija gatavs doties talkā.

Sācies vasaras remonts

AS "Liepājas siltums" atkal pienācis brīdis, kad velti netērē laiku. Tādēļ ka jāveic darbi, kuri jāpabeidz līdz nākošās apkures sezonas sākumam. Šie darbi sākās ar to maģistrāļu hidraulisko pārbaudi, kas iet no TEC ziemeļu virzienā. Pagājušās nedēļas beigās pēc pārbaudes attiecīgiem kvartāliem atkal atjaunoja karstā ūdens piegādi. Taču "Laumas" rajonā atklāja dažas vājās vietas, kur tagad veic remontu. Tad sāksies pārbaude pilsētas dienvidu daļā. "Liepājas siltuma" speciālisti tagad strādā arī Karostā - gan pašos tīklos, gan šī mikrorajona jaunās gāzes katlu mājas ierīkošanā Atmodas bulvārī.

Vēl viena talka parkā

Lai gan Spodrības mēnesis aizvadīts, talkas turpinās. Trešdien Jūrmalas parkā talku rīkot gatavojas "Liepājas Labiekārtošanas sabiedrība". Par to un citiem jautājumiem vakar sprieda Jūrmalas parka un pludmales konsultatīvās padomes sēdē. Kā pastāstīja parka administratore M.Plostniece padomē, spriests arī par 10.jūnijā plānoto Zilā karoga uzvilkšanas pasākumu pludmalē, šās nedēļas beigās iecerēto plenēru mākslinieku ģimenēm, par jau paveiktiem un vēl veicamiem darbiem. Piemēram, atjaunotas salauztās šūpoles pretī kafejnīcai "Banga", toties piektdienas naktī salauzti abi dzeramā ūdens avotiņi pie izejas uz pludmali. Parkā darbu atjaunojušas vai arī to no jauna uzsākušas vairākas vasaras kafejnīcas: "Nīca", "Vīzija", "Kamielis", firmas "Lukas Lutz" saldējumu tirgotāji u.c.