Kurzemes Vārds

06:58 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Britu modernais balets Liepājas teātrī

Tas ir jāredz!

Indra Imbovica

Ne tik bieži Liepājā iegriežas mākslinieki ar pasaules slavu, īpaši balets. Bet šopiektdien Britu nedēļas ietvaros Liepājas teātrī būs iespēja vērot izcilās angļu modernā baleta trupas "Random Dance" novatorisko izrādi "Triloģija". Kā var spriest pēc iepriekšējas informācijas, tas ir integrēts multimediju uzvedums ar astoņiem dejotājiem un virtuāliem partneriem - ūdens, uguns, zeme, gaiss. Vārdu sakot, redzēsim cilvēku ķermeņa plastikas, mūzikas, mākslas reminiscenču un jauno tehnoloģiju sintēzi, par kuru laikrakstā "The Observer" teikts "... tas vienkārši ir jāredz!". Trupas vadītājs un horeogrāfs ir Veins Makgregors.

"Random Dance" dibināta 1992.gadā, apbraukājusi zemeslodi un uzstājusies daudzās pasaules valstīs: Zviedrijā, Francijā, Vācijā, Krievijā, Izraēlā, Albānijā, Malaizijā, Japānā, Kanādā, ASV u.c. Savās izrādēs baletmākslinieki apliecina, ka deja, kā cilvēka ķermeņa valoda, neizzūd arī digitālajā laikmetā, tikai strādā jau ar citiem izteiksmes līdzekļiem. "Random Dance" izrāde "Triloģija" ir revolucionāra un pārsteidzoša un, ja citējam vēl vienas avīzes "The Independent" rakstīto, tad "...ienāc viņu pasaulē un tu būsi ienācis nepārspējamu, pievilcīgu, izcilu dīvaiņu un izsmalcinātu sajūtu pasaulē..."

"Triloģijā" apvienoti trīs šīs baleta trupas iestudējumi: "The Millenmarium"(1997), "Sulphur"(1998) un "Aeon"(2000). Šodien "Triloģijas" izrāde tiks parādīta Nacionālajā operā, bez tam "Random Dance" šajā Britu nedēļā Latvijā vada arī modernā baleta meistarklasi Kultūras akadēmijas Moderno deju kursa studentiem un Latvijas Nacionālās operas baletdejotājiem.