Kurzemes Vārds

06:14 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā

22.maijā

1921.gadā

Izplatīts paziņojums, ka visiem Liepājas pilsētas ārstiem nekavējoties jāziņo sanitārajai nodaļai par katru saslimšanas gadījumu ar paratīfu B. Šī slimība Liepājā jau ieguvusi epidēmijas raksturu.

Notiek Liepājas latviešu dramatiskās biedrības sapulce, kurā nolemj, sākot ar nākamo rudeni, "atjaunot darbību mierlaika apmēros un tanī nolūkā iegūt no pilsētas valdes tiesības izlietot pilsētas teātra ēku priekš drāmas un operas izrādēm". Pašlaik biedrībai ir 50000 rubļu liels rīcības kapitāls, par jaunās valdes priekšnieku ievēl M.Lēģeri, par palīgu - E.Ekšteinu.

Vietējos zivju tirgos parādās ātes, kas ir treknākas un garšīgākas par parastajām butēm. Ātes zvejo Bernātu jūrmalā ar īpaši gatavotiem tīkliem.

1931.gadā

Liepājas apgabaltiesā reģistrē un apstiprina statūtus jaunai kredītiestādei - Liepājas tirdzniecības un rūpniecības krājaizdevu sabiedrībai.

Ūdens temperatūra jūrā sasniedz +12°C, un aug peldētāju skaits. Tomēr, neraugoties uz silto laiku, slimošana pilsētā nerimst. Pēdējā laikā sevišķi izplatījusies angīna.

Velkonis "Līva" ar pontoniem Rīgas jaunajam tiltam ceļā uz galvaspilsētu pārcieš vētru un nonāk biezā miglā, tomēr pontoni paliek veseli.

1941.gadā

Liepājas pilsētas veselības aizsardzības nodaļa paziņo, ka ģimenes, kuras vēlas audzināt bērnus, var pieteikties Valsts Liepājas zīdaiņu namā. Audzināšanai nodod bērnus no 5 mēnešu līdz 3 gadu vecumam, kā bāreņus, tā arī tādus bērnus, par kuriem vecāki neinteresējas. Par katru audzināšanā pieņemtu bērnu mēnesī tiek maksāti 75 rubļi.