Kurzemes Vārds

05:29 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vīrieti Koku ielā nogalinājuši ar četriem šāvieniem galvā

Gundars Matīss

Jau informējām, ka pagājušās piektdienas vakarā Koku ielā 10 atrada nošauta vīrieša līķi. Policija informēja, ka uz 35 gadus veco liepājnieku šauts arī agrāk, taču 18.maija vakars viņam izrādījies liktenīgs.

1966.gadā dzimušā Alekseja Miņina līķi Koku ielā 10, veļas ražošanas firmas "V.O.V.A." teritorijā atrada piektdienas vakarā ap pulksten 16.55. Policija konstatēja, ka vīrietis miris no četrām šautām brūcēm galvā. Kaut arī noziegumam varēja būt aculiecinieki, pagaidām neviens nav atzinies, ka būtu redzējis kaut ko aizdomīgu. Arī šāvienu troksnis it kā nav dzirdēts. Nozieguma vietā policija atrada četras patronu čaulītes, kas nosūtītas uz ekspertīzi.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre no sīkākiem komentāriem pagaidām atturējās, piebilstot, ka uz vīrieti šauts arī agrāk. Jau informējām, ka pagājušā gada augustā pie kāda Cieceres ielas nama nezināms noziedznieks maskā, izmantojot bisi ar apgrieztu stobru, iešāva Aleksejam sēžamvietā skrotis. Cietušajam kādu laiku nācās pavadīt slimnīcā. Toreiz ierosināja krimināllietu par huligānismu, taču vainīgo tā arī neizdevās atrast. Zināms, ka pirms tam kāds nošāva Alekseja suni. 18.maija vakars vīrietim izrādījās liktenīgs un neoficiāla informācija liecina, ka tā, visticamāk, bijusi pasūtījuma slepkavība. Iespējams, noziedznieks, izmantojis ieroci ar klusinātāju, tāpēc šāvienu troksni neviens nav dzirdējis.

Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību departaments izplatījis paziņojumu, ka nogalinātais bijis saistīts ar Liepājas kriminālajām aprindām. Pēc vīrieša sašaušanas Cieceres ielā arī Liepājas pilsētas un rajona Kriminālpolicijas priekšnieks Arturs Vaiteiks apstiprināja, ka kārtības sargiem ir ziņas par cietušā iespējamo saistību ar organizēto noziedznieku grupējumiem pilsētā. Toreiz pieļāva iespēju, ka notikusi savstarpēja rēķinu kārtošana, un pārbaudīja versiju, vai uzbrukums nav saistīts ar gadījumu, kad pie kafejnīcas "Daugava" atrada brīnumainā kārtā nesprāgušu kaujas granātu.

Pērnā gada notikumi Cieceres ielā bija nopietni satraukuši noziedzīgo pasauli, jo Aleksejs un viņa vecākais brālis bijuši ietekmīgi cilvēki tā dēvētajā Zaļās birzs grupējumā. Alekseju agrāk tiesājuši par narkotiku glabāšanu, taču smagākos likumpārkāpumos viņš oficiāli nebija apsūdzēts. Neviens pagaidām nevar prognozēt, kā notikumi risināsies tālāk un vai tuvākajā laikā kaut kur neatskanēs vēl kāds šāviens.

Pēc 18.maija notikumiem policija ierosinājusi krimināllietu par slepkavību un, kā teica Egita Guseva, mēģina izskaitļot iespējamo vainīgo. Pagaidām ir vairākas versijas par nozieguma motīviem, taču detalizētāk par to prese netiek informēta.