Kurzemes Vārds

06:16 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mazie Dziesmu svētki Nīcā

Anda Pūce

Sestdien Nīcas Kultūras nams bija ļaužu pilns - ap 100 dejotāju no 16 dažādiem kolektīviem pārstāvēja Liepājas un Kuldīgas rajonu tautas deju kolektīvu skatē - koncertā "Sadancoja novadiņi".

Dejotāju prasmi vērtēja kompetenta žūrija - abu rajonu kultūras nodaļu vadītājas Ilga Skābarde un Dace Reinkopa, abu rajonu deju kolektīvu virsvadītājas Valda Grīnfelde un Ramona Irbe, kā arī Liepājas pilsētas dejotāju virsvadītāja Olita Laiveniece. Žūrijas vērtējumu fiksēja un apkopoja abu rajonu kultūras nodaļu speciālistes Līga Brence un Aija Niedola. Nobeigumā katrs deju kolektīvs saņēma diplomu, atkarībā no iegūtā punktu skaita. Tika izsniegti pieci trešās pakāpes diplomi, astoņi otrās pakāpes diplomi un trīs pirmās pakāpes diplomi. "Svarīgi, ka kopumā žūrijas locekļu domas sakrita un lielu strīdu nebija," sacīja A.Niedola. Savukārt V.Grīnfelde atzina, ka Liepājas rajona dejotāji esot jau labāk sagatavoti nekā pērn, daudzi kolektīvi skatei rūpīgi gatavojušies, piemēram, gaviezniekiem ir jauni tērpi, arī Priekules jaunieši izskatījušies tādi "dricelīgi".

Koncerts sākās ar obligāto deju programmu, un varēja just, ka dejotāji ir uztraukušies un cenšas sevi labi parādīt. "Dejas nebija vieglas, bet mums ir kolektīvi ar stāžu, tādēļ nevar būt tā, ka viņiem jādejo pārāk vieglas dejas," sacīja V.Grīnfelde. Dažiem smags pārbaudījums bija, piemēram, "Krusta polka". Liepājas rajona jaunieši dejoja "Cūkas driķos", to izpildīja arī Ēdoles jauniešu deju kolektīvs (vadītāja Inese Poriķe). Kuldīgas rajona deju kolektīvi rādīja "Zvejnieciņu".

Grobiņas jauniešu deju kolektīvs "Spararats" kā obligāto dejoja "Baložu dziesmu", bet kā izvēles deju rādīja savas vadītājas Ingas Papirtes deju "No tālienes es pazinu", kas veidota ar "Iļģu" mūziku. Meitu deja ar rakstainām villainēm skatītājiem patika tīri labi, un arī žūrija to novērtēja atzinīgi. Jāpiebilst, ka pirms skates I.Papirte ieguva augstāko novērtējumu eksāmenā un šogad absolvēs Rīgas Pedagoģijas un Izglītības vadības augstskolu kā diplomēta deju un ritmikas skolotāja.

Otrajā skates daļā atdzīvojās gan dejotāji, gan publika. Sāka skanēt aplausi, smaidi kļuva atbrīvotāki un gaisotne draiskāka. Mājinieki - Nīcas vidējās paaudzes deju kolektīvs (vadītāja Maruta Puķīte) rādīja "Piebaldzēnus". Grobiņas pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs "Sudmaliņas" (Valda Grīnfelde) dejoja "Te ziediņi piebiruši". Grobiņas vidējās paaudzes deju kolektīvs (Inga Papirte) un Gaviezes vidējās paaudzes deju kolektīvs (Iveta Dambe) priekšā lika "Kurzemes kadrilli". Priekules vidējās paaudzes deju kolektīvs (Inguna Zēģelniece), Skrundas vidējās paaudzes deju kopa "Mežābele" (Agris Sīlis) un Vērgales vidējās paaudzes deju kolektīvs (Kristīne Jaunbrūna) - "Es kādreiz Talsos aizbraucu". Dunalkas vidējās paaudzes deju kolektīvs dejoja savas vadītājas Diānas Kupšes deju "Bija man' vienas rozes dēļ". Priekules jauniešu deju kolektīvs (Inguna Zēģelniece) - "Skroderis" (Indras Filipsones horeogrāfija), latviešu tautas mūzika. Arī Kalvenes jauniešu deju kolektīvs dejoja sava vadītāja Ulda Jaunzema deju "Žīga". Savukārt Alsungas Kultūras nama deju kopa "Suiti" (Silvija Gornija) rādīja "Visi saka".

Vislabāk skatē sevi parādīja Aizputes vidējās paaudzes deju kolektīvs "Kurzemnieks" (Rudīte Kerla un Guntis Stieģelis). Viņu izvēles deja bija "Īdenes dancis". Pirmās pakāpes diplomus ieguva arī vidējās paaudzes deju kolektīvs "Bandava" (Ramona Irbe) ar "Padespaņ" un Skrundas jauniešu deju kopa "Vadzis" (Andris Māleris) ar latviešu tautas deju svītu "Jauns un traks".

Pēc koncerta notika fantastiska balle, un par viesu uzņemšanu paldies jāsaka Nīcas Kultūras nama vadītājai Zentai Jakovļevai un viņas kolektīvam. Kuldīdznieki atzina, ka tik jaukas skates viņiem vēl nav bijis, un nākamgad uzaicināja Liepājas rajona dejotājus pie sevis. Tātad nākamgad deju kolektīvu skate notiks Skrundas Kultūras namā. Bet šovasar vēl dejotājiem priekšā divi lieli sarīkojumi - Deju svētki "Rīgai - 800" un Vidējās paaudzes dejotāju salidojums Liepājā.