Kurzemes Vārds

05:26 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Septiņpadsmitā gadsimta ēkā mājvietu atradis Amatu nams

Indra Imbovica

Aizvadītajā sestdienā 17.gadsimta ēkā, kas atrodas Bāriņu un Kungu ielas stūrī, tika oficiāli atklāts Amatu nams. Nama ideju izlolojusi Liepājas Amatnieku biedrība sadarbībā ar SIA "Saiva". Kā apliecināja biedrības priekšsēdētāja Ligita Reimane, šo projektu finansiāli atbalstīja Kultūrkapitāla fonds ar 1100 latiem un Pilsētas domes Kultūras nodaļa ar 700 latiem. Jaunizveidotajā informatīvajā stendā skaidri parādīts, kur, cik un kādam nolūkam šie līdzekļi izmantoti.

Pirmām kārtām bija jāizpēta un jānosaka ēkas inženiertehniskais stāvoklis, jo tas ir kultūrvēsturisks objekts, kas saistās ar tādām personībām kā Zviedrijas karali Kārli XII, kurš šajā mājā apmeties laikā no 1700. līdz 17001.gadam. Liels darbs ieguldīts, lai uzbūvētu jaunu žogu, izremontētu daļu no telpām. Pašreiz tiek celta vasaras nojume nama pagalmā, kurā Amatu dienās rīkotajos gadatirgos ar savu produkciju varēs izvietoties amata meistari un tiks veikti citi darbi. Amatu nama atklāšanā Ligita Reimane lielu paldies teica daudzajiem amatniekiem un 31.arodvidusskolas audzēkņiem, kuri dūšīgi un bieži vien nesavtīgi strādājuši, lai ieceres tiktu īstenotas. Bet projektu pabeigs līdz augusta vidum.

Amatu namu iesvētīja ar kārtīgiem pavārmeistaru un apmetēju krāsotāju zeļļu eksāmeniem, kurus vērtēt bija atbraukuši Latvijas Amatniecības kameras pārstāvji. Savukārt pagalmā apmeklētāji varēja vērot podniekmeistaru darbu, iegādāties rotkaļu, audēju, pinēju, keramiķu un kokgriezēju darinājumus. Savu amatniecības vēsturei veltītu romantiskas ekspozīcijas stendu bija izveidojusi ziedu dizainu studija "Liepzars", bet 48.arodvidusskolas audzēknes demonstrēja vasaras tērpu un naktstērpu kolekcijas.