Kurzemes Vārds

05:01 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nikns sargsuns nežēlīgi sakož kaimiņu saimnieci

VIRGA. Celmiņu māju saimnieci 18.maijā, ap deviņiem vakarā, pašas laukā smagi sakoda kaimiņu māju Pavāri sargsuns. Cietusī nogādāta Priekules slimnīcas ķirurģiskajā nodaļā, kur dakterim Vladimiram Tenam veselas divas stundas nācās lāpīt sakostās Irinas kājas un sānu.

Pēc Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē sniegtās informācijas Irinai 18.maija vakarā uzbrucis kaimiņmāju suns. Viņš vairākas minūtes plosījis Irinas kājas un sānu. Pēc tam cietusī nogādāta slimnīcā, kur ārstiem vajadzējis pūlēties vaigu sviedros, lai likvidētu suņa nodarījumus. "Sieviete bija pamatīgi sakosta, un mēs strādājām divas stundas. Galvenais, ka dzīvnieku kodumi ir tādas rētas, kas ne pārāk labi dzīst," sacīja ķirurgs V.Tens.

Priekules slimnīcas galvenā ārste Tatjana Ešenvalde ir pārliecināta, ka suns bijis potēts, tomēr pagaidām tas vēl nav pārbaudīts. Viņa zināja stāstīt, ka tas pats suns šā gada sākumā sakodis ne tikai Irinu, bet arī viņas vīru un bērnus.

Priekules policijas iecirkņa priekšnieks Raimonds Ķervijs pastāstīja, ka jau tanī pašā vakarā, kad notika negadījums, policisti devās uz notikuma vietu, lai noskaidrotu notikušā apstākļus. Kad policija ieradusies Virgā, suņa saimnieks Kļava dzīvnieku jau bija likvidējis. "Viņš nevēlējās, lai suns vēl kādam nodarītu ko sliktu," sacīja R.Ķervijs. Policists apstiprināja, ka šis pats suns Celmiņu iemītniekus sakodis jau agrāk un par to saņemts arī cietušo iesniegums, taču toreiz Kļava dzīvnieku nav nogalinājis. "Katram jau var atgadīties, ka suns kādu sakož, un toreiz jau tas nebija tik traki, kā tagad," sacīja R.Ķervijs. Viņš paskaidroja, ka sodīt suņa saimnieku par dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšanu ir pagasta pašvaldības kompetencē, un Virgas Pagasta padomes priekšsēdētāja Daiga Egle arī apstiprināja, ka tas noteikti tiks darīts.

Tā kā cietusī vēl ārstējas slimnīcā, neizdevās uzzināt, vai viņa par šo gadījumu vērsīsies pret savu kaimiņu tiesā.