Kurzemes Vārds

05:08 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Katrs atbild par savu darbu

Andžils Remess

Vakar mūsu redakcijā ieradās satraukta sieviete un kategoriskā formā pieprasīja mūs atrisināt jautājumu, ko nevarot vai negribot izdarīt tajā un tajā iestādē. Kad pavaicāju, ko viņai atbildējis šīs iestādes vadītājs, sieviete jutās pārsteigta, sak, kāpēc man jāiet uz turieni, priekš kam tad ir redakcija?!

Varētu jau par to nerakstīt, jo mūsu darbā šādi gadījumi ir ikdiena. Varbūt tas palicis ļaužu atmiņā no padomju varas laikiem, kad redakcijas bija pie varas esošo struktūru sastāvdaļa, ne tikai rupors, bet arī orgāns, no kura bijās un ar ko biedēja kā ar bubuli. Taču var droši teikt, ka nav tādas dienas, kad mūsu redakcijā neierastos vismaz viens apmeklētājs, kas, sitot dūri galdā, nepieprasītu mūs kādu sodīt, kādu atlaist no darba vai, labākajā gadījumā, nokārtot un izlemt to, kas, viņaprāt, netiek pareizi darīts tajā vai tajā iestādē, organizācijā, uzņēmumā.

Jā, varētu vakardienas vizīti nepieminēt, taču gribas cilvēkiem atgādināt, ka katrs dara savu darbu un katrs atbild par savu darbu. Ja neesat saņēmis sev sūtītu vēstuli, tad tas jāskaidro pastā. Ja pret jums rupji izturējies autobusa šoferis, tad tas jādara zināms Autobusu parka vadītājiem. Ja laikus nav piegādāta pasūtītā gāze, tad par to jāsūdzas attiecīgajā piegādātājfirmā. Jo diez vai kāds, kuru neapmierina "Kurzemes Vārdā" rakstītais, par to ies sūdzēties, teiksim, namu pārvaldē vai Valsts ieņēmumu dienestā.

Tas nebūt nenozīmē, ka mēs dažādas pretenzijas neuzklausītu, tikai izmantot gan tās izmantojam pēc saviem ieskatiem, un citreiz tās rosina tēmu publikācijām, citreiz izveidojas par atspēriena punktu ieskatam kādā nozarē, bet visbiežāk kļūstam par starpniekiem, lūdzot amatpersonām atbildēt to, ko tās operatīvāk atbildētu cilvēkam personīgi. Taču neesam tiesīgi jaukties citu darbā un dot rīkojumu kādai iestādei vai organizācijai atrisināt vai izlemt kādu jautājumu tikai un vienīgi tā, kā to vēlas apmeklētājs.