Kurzemes Vārds

02:05 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

5.vidusskolai atkal iznākusi "Gada grāmata"

Mūzikas klubā "Pablo" notika 5.vidusskolas grāmatas "Gada grāmata 2001" prezentācija. Šī ir jau trešā reize, kad šajā skolā veido savu grāmatu. Tajā ir atspoguļoti visi mācību gada gaitā skolā notikušie pasākumi un citas svarīgākās aktualitātes. Kā pirms oficiālā sarīkojuma "Kurzemes Vārdam" pastāstīja šīs skolas 12.c klases skolniece Inga Kārkliņa, kas ir viena no izdevuma veidotājām, grāmatu varēs iegādāties ikviens interesents un tā būs nopērkama lētāk nekā citus gadus. Tas ir iespējams, pateicoties daudzajiem atbalstītājiem - mūsu pilsētas uzņēmējiem. Arī viņiem skolēni vakar teica paldies.

Akadēmijas mācībspēki lasa referātus starptautiskās konferencēs

Pedagoģijas akadēmijas Studiju daļas vadītāja Rita Rupeika, prakses vadītāja Lāsma Nakase, kā arī asistenti Salvis Alsbergs un Lāsma Ulmane-Ozoliņa piedalījās starptautiskā konferencē "Sociālās aprūpes un izglītības attīstības tendences". R.Rupeika nolasīja referātu "Sociālo darbinieku sagatavošana Liepājas Pedagoģijas akadēmijā", bet L.Nakase - referātu "Teorijas un prakses vienotība topošo speciālistu sagatavošanā". Pēc nolasīšanas notika darbs grupās, no kurām vienu - "Sociālā darba un aprūpes izglītības iespējas, problēmas un attīstība" vadīja arī mūsu speciālisti. Savukārt Pedagoģijas katedras vadītāja Anita Līdaka un asociētā profesore Alīda Samuseviča piedalījās konferencē "Ģimene - pamats tautai un valstij", kuru rīkoja Latvijas Ģimenes atbalsta koordinācijas centrs sadarbībā ar Pasaules brīvo latviešu apvienību. Arī šajā konferencē mūsu pilsētas speciālistes nolasīja pa referātam. A.Samuseviča - "Savstarpējo attiecību harmonizēšana ģimenē - problēmsituācijas risināšanas stratēģija mainīgā sabiedrībā", bet A.Līdaka - "Bērnu vērtīborientāciju veidošanos ietekmējošie faktori ģimenē".

Zobārsti svētdienās vairs nestrādās

No gada sākumā, paklausot liepājnieku izteiktajai vēlmei, Zobārstniecības poliklīnikā arī svētdienās strādā zobārsts. Taču, sākot ar jūniju, no šīs prakses atteiksies, jo, kā "Kurzemes Vārdu" informēja poliklīnikas galvenā ārste Irēna Grundīze, apmeklētība šajās dienās ir ļoti maza. Kā liecina apkopotā informācija, svētdienās zobārsta palīdzību meklēja vidēji 2, 3 cilvēki. Ziemas periodā gan to bijis mazliet vairāk, taču, sākoties siltajam laikam, bijušas pat svētdienas, kad uz poliklīniku neatnāca neviens cilvēks. Kā secināja I.Grundīze, acīmredzot cilvēki jau laikus domā par savu zobu veselību, lai sāpes tos nepārsteigtu nepiemērotā laikā. Jaunums Zobārstniecības poliklīnikā bija arī tas, ka marta beigās no Bāriņu ielas uz poliklīnikas centrālo ēku pārcēlās Ortodontijas kabinets. Tas ir radījis zināmu nesaprašanos, tāpēc mediķi informē, ka Zobu protēžu nodaļa joprojām atrodas savās iepriekšējās telpās Bāriņu ielā 11 un nekur pārcelties negatavojas.

Saka paldies bijušajam un sveic jauniecelto Liepājas bīskapu

Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un deputāts Tālivaldis Vēsmiņš bija ieradušies Romas katoļu baznīcas Liepājas diecēzē, lai tiktos ar bijušo bīskapu Ārvaldi Andreju Brumani un jauniecelto bīskapu Vilhelmu Lapeli. Ā.A.Brumanim viņi pasniedza domes Pateicības rakstu par pilsētnieku labā nokalpoto laiku, bet V.Lapeli apsveica ar stāšanos amatā un vēlēja turpināt sadarbību ar Liepājas Pilsētas domi un tos labos darbus, ko pilsētas un kristiešu labā līdz šim darījis Ā.A.Brumanis, īpaši veicinot Liepājas kristiešu ekumēnisko sadarbību.

Pirmo reizi Liepājā - labākās ebreju filmas

No 31.maija līdz 4.jūnijam liepājniekiem būs vienreizēja iespēja redzēt virkni ebreju labāko filmu. Ebreju filmvakarus Sporta un kultūras pilī 31.maijā pulksten 18.00 svinīgi atklās Izraēlas vēstnieks Latvijā. Pēc tam - piecus vakarus iespēja vērot cilvēka dzīves peripetijas, kas prasmīgi ietērptas smalkajos ebreju jokos, smīnos un groteskās. Tā būs iespēja neklātienē pabūt Izraēlā, izbaudīt turienes nacionālo kolorītu. Vistitulētākajā no piedāvātajām filmām - "Janas draugi" - iespēja padzīvot kopā ar izceļojošajiem krievu ebrejiem. 1.jūnija vakars sola rūgteni amizantu tikšanos ar sliktāko burvju mākslinieku Izraēlā, kura sapnis ir pārsteigt lielpilsētu Telavivu ar saviem trikiem. Sestdienas vakarā - šobrīd modernie "Trakie septiņdesmitie" ar tā laika pasaules slavenībām mūzikā, tā laika smeķi. Svētdienas vakars paies kopā ar no cirka izbēgušu vecīgu lauvu, kas devies lauvenes meklējumos filmā "Palestīnas cirks". Kinovakari noslēgsies ar komēdiju "Bezgalīgais prieks". Netveramo cilvēces mūžīgo prieka vai laimes avotu meklē neviens cits kā 17.gadsimta filozofs Baruhs Spinoza un viņa modrie kaimiņi mūsdienās. Visām filmām būs tulkojums latviešu valodā, titri angļu un krievu valodā, bet filmu oriģinālvaloda ir ivrits.

Izsludina izsoli par loču kuģa piegādi

Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde izsludinājusi izsoli par loču kuģa piegādi, informē aģentūra LETA. Izsoles pretendenti var būt Latvijas vai ārvalstu juridiskās vai fiziskās personas. Galvenie kritēriji ir piedāvātā cena un tehniskie noteikumi. Ar izsoles nolikumu var iepazīties Liepājas SEZ pārvaldē līdz 28.jūnijam, piedāvājuma iesniegšanas pēdējais termiņš ir 29.jūnijs. Liepājas SEZ pārvalde plāno iegādāties lietotu loču kuģi, kura vērtība varētu būt līdz 100 000 latiem. Patlaban ostā tiek ekspluatēti divi veci loču kuģi, kuru remonts un uzturēšana ir dārga. Pēc tam, kad izsolē nopirks trešo loču kuģi, no diviem vecajiem loču kuģiem paredzēts izveidot vienu.

Liepājnieki kārtējo gadu ir Olgas konkursa laureāti

Aizvadītajā svētdienā Rīgā, "Vernisāžas" zālē, uz Olgas Rajeckas vadītā konkursa pusfināla koncertu bija sabraukuši liels pulks jauno talantu no Liepājas, Valkas, Bauskas, Alūksnes, Dobeles, Balviem un citām Latvijas pilsētām. Septiņu stundu garo dziesmu un deju maratonu stingri, bet labdabīgi vērtēja žūrija, kurā bija tādi pazīstami dziedātāji kā Maija Lūsēna, Normunds Rutulis u.c. Pasākums izvērsās par īstu šovu, kurā netrūka ne ovāciju, ne ziedu mešanas publikā, ne citu interesantu izdarību. Liepāju šajā konkursā pārstāvēja kluba "Lauma", 1.vidusskolas, 3.pamatskolas un D.Vītolas studijas. Kā jau varēja gaidīt, neskatoties uz ļoti sīvo cīņu, lielākos laurus atkal plūca liepājnieki. Un tā, priecīgi par uzvaru un izcīnītām tiesībām piedalīties fināla pasākumā, kas 3.jūnijā notiks Saulkrastu estrādē, mājās atgriezās dziedātāji: Anna Ponomorjova, Anna Kaškēvica, brāļi Jānis un Raimonds Almaņi, Baiba Skudiķe, Monta Cvetkova, Ginta Mahte, Sergejs Karpenko, Katja Vicovskaja, Anna Voroncova un trio "Excel"; dejotāji: Kristaps Simpsons, Marija Konopļova, deju grupas: "Crezy", "Breikeri", "Planētas ritmi", "Grafika" un "Jaunā pantera". Tagad jātur īkšķi, lai liepājnieki arī no fināla atgriežas ar uzvaru.

Sadarbības partneri no Islandes ciemojas bibliotēkā

Pirmdiena Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā reizē bija svētku un atbildības pilna darba diena, jo ciemos bija ieradušies ārzemju sadarbības partneri no Kopavogūras pilsētas Islandē. Tie bija šīs pilsētas bibliotēkas direktors, reizē dzejnieks un vairāku grāmatu autors un tādu latviešu dzejnieku kā Knuts Skujenieks, Vizma Belševica u.c. darbu atdzejotājs Hrafns Hardarsons ar kundzi Annu Siggu, kura arī ir bibliotēkas darbiniece. Sadarbības līgums Liepājas bibliotēkai ar Kopavogūras bibliotēku noslēgts jau 1993.gadā un tagad, kopīgi analizējot iecerēto un izpildīto - savstarpējās informācijas, darbinieku profesionālās izglītības un literatūras jaunumu apmaiņas darbu, jāsecina, ka tas devis labus rezultātus. Ir gūts ieskats Islandes bibliotekāru izglītības jomā, un viņu labākā pieredze izmantota Liepājas bibliotekāru darbā. Savukārt islandiešu uzmanību saista mūsu literatūras izstāžu veidošana iespieddarbu fondu atklāsmei, kā arī plašais informācijas darbs. Tālie ciemiņi bija īpaši gandarīti par Centrālās zinātniskās bibliotēkas pastāvīgo informācijas plauktu Islandes aktuālākajiem sabiedriskās un politiskās dzīves jaunumiem. Vizītes noslēgumā abas puses pārrunāja turpmākās profesionālās un radošās sadarbības iespējas.

Sporta deju kluba "Sensus" starptautiskie panākumi

Liepājas Sporta deju klubs "Sensus" sacensību sezonu noslēdzis ar starptautiskiem panākumiem. Tādi kluba audzēkņi dažādās vecuma grupās un deju klasēs kā R.Pēča un T.Šulce, R.Ļesins un V.Karpenkova, E.Milašus un K.Mediņa sava trenera Raivo Letapura vadībā, kā arī Somijas, Zviedrijas, Krievijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas tiesnešu un tādu Latvijas tiesnešu kā I.Rihters, V.Feldmanis, Ņ.Salgales skatījumā ieguvuši visaugstāko novērtējumu pēdējās divās sacensībās, kas norisinājās Rīgā. Tagad var droši teikt, ka liepājnieki ir pārvarējuši zināmu apjukuma laiku un izrāvušies starptautiskos ūdeņos, reizē nesot Liepājas vārdu pasaulē.