Kurzemes Vārds

01:35 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Viesnīca Līva spēj izmitināt 179 viesus

Daiga Mikuļska

Pirms neilga laika jau informējām, ka Valsts kontroles Privatizācijas procesa revīzijas departamenta kolēģija apstiprinājusi - akciju sabiedrība "Līvas viesnīca" pilda privatizācijas projekta un pirkuma līguma nosacījumus. Divu gadu laikā viesnīcā jau investēti 935 848 lati, kas atbilst Liepājas domes 1998.gada 11.februāra lēmuma noteikumiem. Akciju sabiedrība "Līvas viesnīca" par privatizēto objektu samaksājusi pilnībā, pilda privatizācijas projekta un pirkuma līguma nosacījumus. Tādi ir atzinumi, kā mēdz teikt uz papīra. Bet kā viss izskatās dzīvē? To "Kurzemes Vārds" devās noskaidrot, tiekoties ar viesnīcas direktori Intu Marnauzu.

I.Marnauza: "Pagājušā gada sākumā arhitekta A.Kokina birojs "AKA" izstrādāja viesnīcas ēkas pirmās kārtas rekonstrukcijas projektu, kas ietver tikai daļu no kopējā ēkas apjoma. Pēc tam sākās reāli remonta un celtniecības darbi. Viesnīcas pagrabstāvā nomainīti visi maģistrālie komunikāciju tīkli. Personālam izbūvētas palīgtelpas - garderobes, dušas, ēdamzāle. Ir noliktavas virtuvei, aukstumkamera, trauku un inventāra noliktavas restorānam un saimniecības daļai."

Kapitālais remonts īstenots ziemeļu spārna kāpņu telpai, kā arī vietā, kur šobrīd atrodas "Baltijas Tranzītu banka." Vieta, ko noteikti nevar neievērot, ir viesnīcas "Līva" jaunais restorāns "Upe" un bārs "Laiva". Lai tie iegūtu pašreizējo veidolu, ēku paplašināja ielas virzienā, vienlaikus veicot kapitālo remontu visā pārējā pirmajā stāvā. Tur tagad atrodas uzņemšanas daļa, lielā halle, bārs, konferenču zāle ar halli, biroja telpas viesnīcas personālam, kā arī citas telpas. Pilnībā no jauna izbūvēta restorāna "Upe" virtuve, un tā nodrošināta ar jaunām iekārtām.

Pārmaiņas skārušas arī viesnīcas piekto stāvu, kur bijušo daudzvietīgo numuriņu vietā tagad iekārtota moderna konferenču zāle ar halli. Šī konferenču zāle var uzņemt pat 100 dalībnieku. Uz 5. stāvu var nokļūt, izmantojot ne tikai veco, bet arī no jauna iebūvēto, daudz modernāko pasažieru liftu. Pavisam viesnīcā ir trīs konferenču zāles, kurām doti nosaukumi "Kalns", "Krasts" un "Mežs". Tās vienlaikus spēj uzņemt 280 cilvēkus. Interjera un dizaina projektu restorānam, bāram un konferenču zālēm izstrādājis arhitekts Agris Padēlis-Līns.

Bet kas tiek piedāvāts pašiem svarīgākajiem cilvēkiem, viesnīcas "Līva" viesiem? "Līvā" pavisam iekārtoti 114 numuri, kas vienlaikus spēj izmitināt 179 viesus. Tiek piedāvātas četras numuriņu kategorijas - biznesa klase, standarta klase, ekonomiskā klase I un ekonomiskā klase II. Visdārgākais ir biznesa klases divvietīgais numurs, kura cena diennaktī ir 46 lati, vislētākais - ekonomiskās klases II vienvietīgais numurs, kura cena 7 lati. Viesnīcā strādā un par viesiem rūpējas 60 darbinieki.

Direktore I.Marnauza pastāstīja, ka regulāri tiekot apkopoti dati, no kādām valstīm un cik viesu uzņēmusi viesnīca "Līva." Tā pērn visa gada laikā apkalpoti 12 517 viesi, no kuriem visvairāk - 9921 - bijis Latvijas iedzīvotāju. Netrūka arī atbraucēju no tālām valstīm. "Līvā" pagājušajā gadā nakti pārlaidis 101 ASV pilsonis, 307 Krievijas iedzīvotāji, 18 japāņi, 759 vācieši, 6 austrālieši, 2 ēģiptieši, 1 indietis, 9 portugāļi, 139 zviedri, kā arī 1 ceļotājs no Brazīlijas, 1 no Indonēzijas, 2 no Jaunzēlandes un 4 no Gruzijas. Protams, bijuši arī citu pasaules valstu pilsoņi.