Kurzemes Vārds

07:36 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ellas mācību gads beidzas ar Bizi

Sarmīte Pujēna

Nu jau sesto gadu Latviešu biedrības nama paspārnē darbojas modeļu skola "Ella". Aizvadītās nedēļas nogalē notika "Ellas" šā mācību gada izlaiduma skate - "Bize". Skates noslēgumā 47 modeļu skolas audzēknes vecumā no septiņiem līdz astoņpadsmit gadiem saņēma arī apliecību par mācību programmas apguvi, bet piecas meitenes - diplomu par darbu skolas pamatgrupā.

"Ellas" vadītāja Antra Pujēna uzsver, ka modeļu skola nav tas pats, kas modeļu aģentūra ar jau gatavām modelēm: ""Ella" ir skola, šeit meitenes vēl tikai mācās - staigāt pa mēli, apgūt dejas soļus un kustību, skatuves runas pamatus, izjust stilu utt. Tāpēc kopā ar pārējiem pedagogiem - I.Dēklavu, L.Veitu, K.Kleinšmiti, I.Belti, L.Palapu, Ē.Vilsonu, L.Vīksnu - esam izstrādājuši mācību programmu, kurā ir defilē, horeogrāfijas, aerobikas, stilistikas, kosmētikas, etiķetes un tamlīdzīgas nodarbības. Galvenais, lai meitenei, atnākot uz skolu, būtu vēlēšanās mācīties un strādāt ar sevi, tad arī būs rezultāts."

Daudzas meitenes pēc viena mācību gada beigšanas izvēlas turpināt nodarbības modeļu skolā "Ella", jo, lai gan programma paliek tā pati, katru gadu mainās gan iestudētās dejas, gan priekšnesumi. Bez skolas pārskata skatēm, kurās tiek parādīts mācību laikā apgūtais, meitenes regulāri uzstājas mūzikas klubā "Pablo", piedalās ikgadējo Ziedu svētku pasākumos un Latviešu biedrības nama koncertos.

Izlaiduma skates "Bize" pamatā bija modeļu skolas meiteņu pašu idejas - tāpat kā iepriekšējās skatēs. Bize dominēja arī skatuves noformējumā. Bižaino meiteņu - gan ļoti mūsdienīgu, gan akmens laikmeta skaistuļu - iznācieni notika galvenokārt latviešu mūzikas pavadījumā, par vadmotīvu izvēloties "Līvu" dziesmu "Es karājos tavā bizē". Meitenes arī demonstrēja veikala "Zuze" un salona "Inka Stils" vasaras modeļus, kas bija papildināti ar acenēm no optikas salona "Sanus" briļļu kolekcijas.