Kurzemes Vārds

08:15 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Nevis klauns, bet kauns

Vecāki, kuri tomēr riskē vest savus bērnus uz atrakcijām Jūrmalas parkā, zina, kāda ir situācija - daži lūžņiem līdzīgi karuseļi, kas vēl griežas, pāris, kas vairs nedarbojas, šūpoles no Mozus laikiem, apšaubāms autodroms. Tam visam šopavasar pievienojušies vēl divi puslīdz ciešama izskata, taču arī jau labi palietoti karuseļi. Ak, jā un vēl nabaga noplukušais klauns - bērnu iecienītā lēkātava, kas izskatās jau vairs ne kā no humpalu bodes, bet kā tiešā ceļā no atkritumu izgāztuves atceļojusi. Kaut gan tas ir tikai mans, pieauguša cilvēka, viedoklis, bērni vienalga laužas kā traki uz šīm nožēlojamajām atrakcijām, kuras nekas nespēj glābt - pat biļešu cenas, kas laika gaitā pieaugušas divtik. Jo citu atrakciju pagaidām nav ne parkā, ne kur citur. Izskatās, ka šosezon vismaz parkā arī nekā jauna nebūs. "Līvs un Co", kurš vienīgais pretendēja un arī ieguva tiesības piecus gadus apsaimniekot laukumu, tagad sliecas atteikties no šī goda, jo nav dabūjis to, ko gribēja - iespēju vērienīgi būvēties un taisīt biznesu. Līdzšinējie atrakciju parka apsaimniekotāji - "Hei parks" bija cerējuši, ka jaunie saimnieki atpirks viņu vecās atrakcijas, tagad nogaidīšot, kas notiks, un tad jau redzēs. "Hei parku" neapmierinot pašvaldības noteikumi, tāpēc arī neesot piedalījušies konkursā par laukuma apsaimniekošanu.

Nav jau ko uzņēmējiem pārmest - tāda ir viņu domāšana, citādi jau laikam nevar atļauties. Pašvaldība, savukārt, nevar atļauties ko citu - ļaut izsaimniekot vienīgo Liepājas parku (citi tādi ir tikai vārda pēc). Tā kā firmai "Līvs un Co" par vēlmi lauzt līgumu dome jābrīdina sešus mēnešus iepriekš, bet oficiāli tas vēl nav noticis, tad skaidrs, ka vismaz pusgadu viss paliks pa vecam. Tas ir pietiekami ilgs laiks, lai beidzot tiktu skaidrībā, ko mēs vēlamies un ko varam iesākt ar šo pārsimts kvadrātmetru lielo laukumiņu.

Uzņēmējus interesē tikai bizness, un bizness tur nesanāk, tātad pašvaldībai, gribi vai negribi, jāņem šī parka daļa savās rokās. Domes priekšsēdētājs izteicās, ka 200 000 latu, cik, iekārtojot bērnu atrakciju parku Ventspilī, iztērējis viņa kolēģis A.Lembergs, Liepājas pašvaldība atļauties nevarot. Nu, varbūt, ka nevajag 200 000, bet kādu sapratīgu summu tomēr var atļauties ziedot, lai šo parka stūri sakārtotu.

Sarmīte Pujēna