Kurzemes Vārds

13:41 Otrdiena, 1. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Ceļojošais leļļu teātris intensīvi gatavojas svētkiem "Rīgai 800"

Ar pēdējām viesizrādēm Sikšņos, Jelgavā un Rīgā savu sezonu šonedēļ beidz Liepājas Ceļojošais leļļu teātris un turpina intensīvu darbu, lai piedalītos lielajos svētkos "Rīgai 800". Nupat Melngalvju namā notika 150 lappušu biezā izdevuma - kataloga "Rīga 2001" (Rīga 800. Jaunā Rīga. Rīgas gadsimti) svinīga prezentācija. Uz to bija ielūgti svētku projektu režisori, galvenie mākslinieki un producenti, sponsorfirmu un fondu, Saeimas deputātu un valdības pārstāvji. Viņiem bija dota iespēja pirmajiem noklausīties Mārtiņa Brauna skaņdarba "Sapnis par Rīgu" pirmatskaņojumu. Viesu vidū bija arī Ceļojošā leļļu teātra mākslinieciskā vadītāja Agita Lieldidža un direktors Pēteris Trups. Viņiem uzticēta četru stundu garās koncertuzveduma programmas "Pasaku Rīga" veidošana un vadīšana, kas 19.augustā notiks Vecrīgā, Līvu laukumā. Līdz ar to arī Liepājas vārds ir ierakstīts šajā greznajā aģentūras "Rīga 800" katalogā un šī notikuma vēsturē. Tērpus lielajām masku lellēm - Gailim, Nezinītim, Lācim u.c. darina gan Rīgā, gan Liepājā. Ceļojošais leļļu teātris šajā svētku projektā iesaistījis arī Dzintras Orbas vadīto bērnu vokālo ansambli "Gaismiņa". Jāpiebilst, ka vēl viens liepājnieks, mākslinieks Ēriks Božis ir radošās grupas dalībnieks, kas īsteno vienu no svētku grandiozajiem projektiem "Rīga tērpjas".

Top plenērs "Mākslinieku ģimene pludmalē"

Pilsētas dome atbalstījusi tēlnieka Raimonda Gabaliņa ideju par vides dizaina un dekoratīvās glezniecības plenēra "Mākslinieku ģimene pludmalē" rīkošanu, kas notiks trīs dienas, laikā no 25. līdz 27.maijam. Tajā aicinātas piedalīties ne tikai Liepājas, bet arī Kurzemes novada mākslinieku ģimenes, iepriekš mājās izstrādājot skices. Plenēra uzdevums ir apgleznot desmit ģērbkabīnes, tādējādi Liepājas pludmalē radot košus, krāsainus dizaina akcentus. Kā informēja R.Gabaliņš, šo pasākumu atbalsta "Vivacolor" un Krāsu servisa veikals, kuri plenēra dalībniekus nodrošina ar krāsām un otām, pie tam katrs darbspējīgais ģimenes loceklis saņemšot stipendiju - 10 latus. Plenēra dalībnieku vidū jau var minēt tādas populāras mākslinieku ģimenes kā Eltermaņi, Kleini, Prigičevi, arī bijušā liepājnieka Vējkrīgera ģimene no Ventspils u.c. Plenēra svinīgais noslēgums paredzēts svētdien pulksten 12.

Jauns aparāts lasāmo briļļu piemērošanai

Jauns un moderns aparāts iegādāts optikas salonā "Sanus". Ar tā palīdzību ir iespējams precīzāk nekā līdz šim noteikt redzes asumu tiem cilvēkiem, kam nepieciešamas tā saucamās lasāmās brilles. Kā pastāstīja daktere Ruta Ābelīte, līdz šim to izdarīja, mainot stikliņus un pārbaudot, vai cilvēks var skaidri salasīt tekstu. Turpmāk vajadzīgo briļļu stiprumu ar jauno aparātu noteiks elektroniski. Kā atzina daktere, tagad to varēs izdarīt daudz precīzāk nekā līdz šim.

"MB grupa" iegādājas pārvietojamu betona rūpnīcu

Akciju sabiedrība "MB grupa" (akciju sabiedrības "U.Pīlēna birojs" saistītais uzņēmums), kuras pirmā ražotne bija Liepājas betona rūpnīca, tikko kā iegādājusies ceturto ražotni. Jaunā betona rūpnīca "Cobra" ir ražota Somijā un īpaša ar to, ka ir pārvietojama. Tā iegādāta Minhenes starptautiskajā izstādē. Komplektā ir betona ražotne, automatizēta vadības pults un iekrāvējs. Tās priekšrocība ir transporta izmaksu ekonomija, kā arī augsta betona kvalitāte, ko nodrošina gan modernā tehnoloģija, gan iespēja betonu ieklāt "vēl karstu" - tieši no ražotnes. Rūpnīcas vadība ir pilnīgi automatizēta, ražošanas procesu kontrolē un vada operators datorā. Pēc akciju sabiedrības "MB grupa" ģenerāldirektora Normunda Horsta teiktā, šādas "Cobra" tipa rūpnīcas ir tikai trīs pasaulē. Jaunā rūpnīca jau sākusi darbu un pašreiz atrodas Talsos, kur piegādā betonu jaunbūvējamām attīrīšanas iekārtām, kuru ģenerāluzņēmējs ir akciju sabiedrība "U.Pīlēna birojs".

Piedzen zaudējumus no "Liepājas miesnieka"

Liepājas tiesa vakar apmierināja Dienvidkurzemes Reģionālās lauksaimniecības pārvaldes prasību pret SIA "Liepājas miesnieks", piedzenot zaudējumus 14 319 latu apmērā par labu SIA "Druvas Unguri". Par to aģentūru LETA informēja Dienvidkurzemes Reģionālās lauksaimniecības pārvaldes pilnvarotā persona Baiba Briede. Zaudējumi SIA "Druvas Unguri" radušies kopš 1999.gada novembra par piegādāto gaļu. Jau ziņots, ka Kurzemes Apgabaltiesā saņemts SIA "Baltijas realizācijas centrs" pieteikums atzīt SIA "Liepājas miesnieks" maksātnespēju un šo prasību paredzēts izskatīt rīt. "Kurzemes Vārds" jau vēstījis arī par to, ka "Liepājas miesnieks" ir jaunizveidotās uzņēmējsabiedrības SIA "Liepājas pelmeņi" ar statūtkapitālu 241 tūkstotis latu dibinātājs.

Godina mūžībā aizgājušos

Ar šādām domām un izjūtām savus profesionālos svētkus Starptautisko Muzeju dienu sagaidīja Liepājas Vēstures un mākslas muzeja kolektīvs. Kā katru gadu šajā dienā, godinot mūžībā aizgājušo muzeja darbinieku piemiņu, tika nolikti ziedi viņu atdusas vietās kā Centrālajā kapsētā, tā Līvas kapos. Atmiņas par viņiem, jo īpaši muzeja ilggadējo vadītāju Jāni Sudmali, par viņu paveikto un šodienai atstāto kārtējo reizi apliecināja patiesību, ka muzejs pārdzīvojis laikus un paaudzes, ir gan sargs pašam laikam, gan glabātājs paaudžu veikumam. Šo atziņu apstiprināja arī saņemtie apsveikumi no kolēģiem Latvijā, sadarbības partneriem Dānijā un Šveicē. Bet nākotne lielajā izstāžu zālē ienāca kopā ar muzeja interešu kluba "Mūsmājas" vairāk nekā 80 dalībniekiem no 1., 10., 12. vidusskolas un Katoļu pamatskolas. Ar muzeja atzinības rakstiem tika apbalvotas skolotājas A.Zommerfelde, S.Petrovica, I.Gūža un S.Gorodiska, kā arī Katoļu pamatskolas skolēni, aktīvākie un čaklākie šajā mācību gadā.