Kurzemes Vārds

15:17 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Emocijas un duļķes

Andžils Remess

Pēdējos gados futbola spēļu apmeklētāji Liepājas "Daugavas" stadionā nevar nepamanīt ap pussimta jauniešus austrumu tribīņu gala sektorā, kuru atbalsts mūsu komandai ir ja ne vienmēr skaļāks, tad katrā ziņā organizētāks nekā visu pārējo skatītāju, un brīžam viņi piesaista lielāku uzmanību nekā notiekošais laukumā. Plīvo "Liepājas metalurga" karogi, ritmiski tiek skandēts komandas nosaukums, krievu un angļu valodā atzīstoties tai pat mīlestībā, un tikpat ritmiski laiku pa laikam tiek uzmundrināti spēlētāji. Tas ir "Liepājas metalurga" komandas līdzjutēju, cienītāju, atbalstītāju, karsēju vai fanu klubs, kas pastāv jau trešo sezonu un kuru drīz paredzēts noformēt oficiāli, bet tas nozīmē, ka arī mūsu pilsētas futbola dzīvē ienāk jauna struktūra vai jauna kustība.

Pareizāk būtu teikt - ienāk oficiāli, uz palikšanu, jo šādi grupējumi stihiski jau pastāvējuši daudzus desmitus gadu, te izčākstot, te parādoties no jauna. Savulaik īstie Liepājas futbolistu atbalstītāji koncentrējās te ap vienu darba vietu, te ap citu, un tāpat kā tagad gan vienkopus pulcējas noteiktā vietā skatītāju tribīnēs spēļu laikā Liepājā, gan brauca un mudināja citus braukt atbalstīt liepājniekus uz svarīgākām spēlēm citās pilsētās, galvenokārt Rīgā un Klaipēdā. Tikai tagad viņi atrodas futbola un hokeja kluba "Liepājas metalurgs" paspārnē un bauda arī privilēģijas, par lētāku maksu nekā citi noskatoties spēles pašu mājās un braucot komandai līdzi uz Rīgu, Ventspili, Valmieru.

Tikai jārēķinās ar to, ka šādai organizētai fanu kustībai līdzi nāk arī duļķes, jo citreiz emocijas pārtop visparastākajā huligānismā spēļu laikā, bet citreiz atbalstītāju grupas kārto savstarpējus rēķinus pēc spēlēm, laižot darbā ne tikai dūres. Arī tas mūsu pilsētā nav nekas jauns, šādi incidenti daudzu desmitu gadu garumā uzvirmojuši dažkārt un pat vērienīgāk nekā tagad, tikai jābūt gataviem tos īstajā brīdī apslāpēt.

Ar vārdu sakot, ja gribam savam futbolam emocionālu atbalstu, tad jāprot to virzīt tādā gultnē, lai beigu beigās neciestu komanda pati un pilsētas gods.