Kurzemes Vārds

09:56 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Zemniekiem

Kā sakārtot saimniecības grāmatvedību

Šis ir tas brīdis, kad zemnieku saimniecību īpašniekiem ir dota iespēja ar valsts atbalstu sakārtot uzskaiti savā uzņēmumā. To paveiks kvalificēti speciālisti. Saimniecībai šis pakalpojums izmaksās tikai 20 - 40 procentus no kopējās gada izmaksas summas. Pārējo daļu nosegs valsts. Pakalpojumu izmaksu summa ir atkarīga no apgrozījuma lieluma jūsu uzņēmumā, tās ir no 28 latiem līdz 120 latiem. Vienīgais nosacījums, lai izmantotu šo valsts atbalstu, 60 procentiem ieņēmumu ir jābūt no lauksaimnieciskās ražošanas produkcijas. Atlikušie 40 procenti var būt gan no kokmateriālu realizācijas, gan tirdzniecības utt.

Nākamajā gadā tiem zemniekiem, kuru apgrozījums būs sasniedzis 10 000 latu, būs jākļūst par PVN maksātājiem (grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokļa" maksāšanu). Lai varētu sekmīgi sniegt ziņas Valsts ieņēmumu dienestam, jums būs nepieciešama kārtīga grāmatvedības uzskaite. Tāpēc iesakām izmantot šo valsts atbalstu un sakārtot saimniecības uzskaiti jau šogad. Līgums tiks slēgts par 2001.gadu.

Pēdējais pieteikšanās termiņs ir 28.maijs. Pieteikties varat gan pa telefonu 3481216, gan atbraucot uz Lauksaimniecības konsultāciju biroju Graudu ielā 23, 3.stāvā.

Ingūna Balode, Liepājas LKB ekonomikas speciāliste