Kurzemes Vārds

07:36 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Rīgas 800 gadu svinībās - arī Liepājas bērni

Tikko pilsētas deju svētkos savu jauno programmu - četras dziesmas no cikla "Minku parks" un šīm dziesmām speciāli izveidotu horeogrāfiju - parādīja Latviešu biedrības nama deju kopa "Krustiņi" un popgrupa "Tev un man". Dziesmu autore ir popgrupas "Tev un man" vadītāja Igeta Gaiķe, deju horeogrāfijas autore - "Krustiņu" vadītāja Inta Āboliņa. Ar jauno dziesmu un deju programmu abi kolektīvi piedalīsies arī Rīgas 800 gadu jubilejas svinībās. Uzstāšanās paredzēta 19.augustā, dienā, kas jubilejas svinību programmā iekļauta kā bērnu diena. Pagaidām abi kolektīvi ir vienīgie, kas pārstāvēs Liepāju šajā dienā. I.Gaiķe pastāstīja, ka "Tev un man" kolektīvs ir iepriecināts arī par nupat saņemto domes finansiālo atbalstu iecerei iestudēt Jāņa Lūsēna mūziklu bērniem "Dželsomīno". Ar šo iestudējumu popgrupa gada nogalē grib atzīmēt savu piecu gadu jubileju.

Viesosies sadraudzības pilsētas Gdiņas delegācija

Trešdien Liepājā ieradīsies un līdz 1.jūnijam viesosies sadraudzības pilsētas Gdiņas (Polija) delegācija, informē domes Preses dienests. Vizītes laikā paredzēts parakstīt beztermiņa sadraudzības līgumu starp abām pilsētām. 1999.gadā Gdiņā tika parakstīts sadraudzības līgums uz diviem gadiem. Vizītes ietvaros paredzētas dažādas tikšanās un sarunas par pilsētas attīstības, pašvaldību darba, izglītības, jaunatnes lietu un citu sfēru jautājumiem. Plānota arī ekskursija, ērģeļmūzikas koncerts Sv.Trīsvienības baznīcā, tikšanās ar Poļu biedrību.

Izlīdzinās sadzīves atkritumu tarifus

Pašvaldība plāno pilsētā izlīdzināt sadzīves atkritumu tarifus un noteikt vienotu ikmēneša maksu par atkritumu savākšanu, transportēšanu un glabāšanu. Par to preses stundā žurnālistus informēja domes Ekonomikas daļas vadītāja Līvija Raģe. Šāds lēmums saistīts ar Pasaules bankas norādījumiem sakarā ar reģiona sadzīves atkritumu apsaimniekošanas projekta īstenošanu. Aprēķināts, ka maksimālā maksa par šo pakalpojumu vienam iedzīvotājam varētu būt 40 santīmu mēnesī. Patlaban spēkā ir dažādi tarifi robežās no 25 līdz 40 santīmiem. Lai izgāztuves apsaimniekotājs "Liepājas RAS" nestrādātu ar zaudējumiem, no 1.jūnija par 65 santīmiem tiks palielināta maksa par viena kubikmetra atkritumu apglabāšanu. Turpmāk firmas un privātīpašnieki par to maksās Ls 1,65.

Izpilddirektora vietnieks atvaļinājumā

22.maijā ar domes rīkojumu atvaļinājums piešķirts domes izpilddirektora vietniekam Andrim Bražim. Viņš darbā nebūs sastopams no 28.maija līdz 3.jūnijam.

Saņem Ventspils domes balvu

Ventspils domes organizētajā skatē par labāko realizēto darbu arhitektūrā un būvniecībā Ventspils pilsētā 2000.gadā nominācijā par labāko reklāmas dizainu balvu saņēma liepājnieks Arturs Zālmansons, kurš veidojis reklāmu veikalam "Kurzemes sēklas". Šajā nominācijā bija izvirzīti seši pretendenti, bet kopumā skatē tika izvērtēti 34 pagājušajā gadā Ventspilī realizētie projekti. Šāds konkurss Ventspilī tiek rīkots otro gadu. Šogad skates noslēguma svinības notika Ventspils Biznesa centrā un tajās piedalījās arī Liepājas arhitekti.

Par Tūrisma komisijā lemto

Domes Tūrisma komisija izskatīja un atbalstīja Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja D.Urbanoviča vēstuli par nepieciešamajiem pasākumiem, lai veicinātu tūristu ieceļošanu Latvijā. Komisija atbalstīja Jūrmalas mēra ieteikumus un priekšlikumus Iekšlietu ministrijai un Ārlietu ministrijai par vīzu saņemšanas kārtības un noteikumu pilnveidošanu Latvijas Republikā. Komisija uzdeva Lejaskurzemes Tūrisma informācijas biroja vadītājai Intai Spriņģei sagatavot atbalsta vēstules projektu, iekļaujot arī Liepājas tūrisma biznesam svarīgo prasību pēc iespējas drīzāk starpvalstu sarunās vienoties par vienkāršāku Latvijas un Lietuvas robežas šķērsošanu iebraucošajiem un izbraucošajiem tūristiem un tūristu grupām. Komisija nolēma vēl jūnija pirmajā pusē Palangā, Klaipēdā un Skodā sarīkot Liepājas šāsvasaras atpūtas sarīkojumu programmas prezentāciju.

Viesojas festivālā "Bīne 2001"

Priekules Kultūras nama amatierteātra kolektīvs nedēļas nogalē viesojās Jelgavas rajona Vircavā, kur notika festivāls "Bīne 2001". Kā pastāstīja Kultūras nama vadītāja Inita Ulmane, priekulnieki Vircavā bijuši arī pirms diviem gadiem, kad noticis festivāls "Bīne '99", tādēļ šoreiz ar lielu prieku piekrituši braukt atkal. Šogad festivālā rādīts jaunākais amatierteātra iestudējums - luga pēc R.Blaumaņa darbu motīviem "Ak, nauda, naudiņa", ko iestudējusi kolektīva galvenā režisore, Liepājas teātra aktrise Ināra Kalnarāja.

Lems par lauku tūrisma menedžeri

Šodien tiekas Lejaskurzemes Tūrisma informācijas biroja pilnvarnieki, kas izskatīs pretendentu pieteikumus un spriedīs par labāko kandidatūru uz lauku tūrisma menedžera amatu. Kā pastāstīja biroja vadītāja Inta Spriņģe, konkursā uz šo vakanci pavisam pieteikušies deviņi pretendenti gan no pilsētas, gan rajona. Viņa atturējās spriest, vai kāds no pretendentiem tiks pieņemts darbā birojā, tomēr konkursa rezultāti jebkurā gadījumā būšot zināmi šās nedēļas laikā. Līdzšinējais biroja lauku tūrisma menedžeris Andris Maisiņš aizgāja no darba martā pēc pašvaldību vēlēšanām un šobrīd ir Nīcas Pagasta padomes priekšsēdētāja vietnieks. Lejaskurzemes Tūrisma informācijas biroja dibinātāji ir Liepājas pilsētas un rajona pašvaldības.

Uzzina par nodokļu atvieglojumiem

Liepājas rajona Bāriņtiesu un Pagasttiesu priekšsēdētāju semināra ietvaros notika tikšanās ar Valsts ieņēmumu dienesta Liepājas nodaļas Nodokļu inspekcijas speciālisti Onu Vissonovu, kas sniedza izsmeļošu informāciju par iespējamiem nodokļu atvieglojumiem iedzīvotājiem un bērniem. Semināra organizatore, rajona galvenā speciāliste bērnu tiesību aizsardzības jautājumos A.Sērmoliņa atzina, ka nereti Bāriņtiesu darbiniekiem pašiem trūkst precīzas informācijas par likumīgām iespējām samazināt nodokļus, tādēļ ir grūti palīdzēt arī citiem. Seminārā pārrunāta arī aktuālā informācija no Valsts bērnu tiesību aizsardzības centra.

Trūkst svešvalodu skolotāju

Pēc Liepājas rajona Izglītības pārvaldes apkopotās informācijas, šobrīd rajonā visvairāk trūkst svešvalodu skolotāju. Par vakancēm šajos amatos paziņojušas Kalētu un Virgas pamatskolas, kā arī Sikšņu pamatskola, kur nav krievu valodas skolotāja. Problēmas rajonā ir arī ar amatu mācības pasniedzējiem, Vaiņodē ir brīva ģeogrāfijas skolotāja vieta, bet Gaviezes pamatskolā vajadzīgs latviešu valodas pasniedzējs. Kā sacīja Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece E.Malovka, zināmas neskaidrības vēl ir arī ar izmaiņām Izglītības likumā, tādēļ reālā situācija ar vakantajām skolotāju vietām būs zināma tikai pirms jaunā mācību gada. Cerības gan vieš fakts, ka pārvaldē pieteikušās jau četras jaunās skolotājas, kas izteikušas gatavību strādāt rajona skolās.

Tautskolā beidzies mācību gads

Durbes Tautskolā nupat noslēdzies jau otrais mācību gads. Kā pastāstīja Tautskolas vadītāja Inese Ceriņa, kopumā pērn te zinības apguvuši 102 studējošie no Durbes novada un tuvākajām pašvaldībām. Vēl joprojām cilvēki vēlas mācīties datorzinības un svešvalodas. Šie kursi bijuši populārākie. Vēl ar atsaucību uzņemti biznesa plānu un projektu izstrādes kursi, kā arī grāmatvedības nodarbības zemniekiem. Par laimīgu ģimeni runāts "Labo centienu skolā", ko vadīja Anita Vīksne.