09:48 Pirmdiena, 23. septembris

Metalurgi atkal izlien caur adatas aci

A.RĪTIŅŠ

Latvijas futbola meistarsacīkšu 2.riņķa ievadījumā "Liepājas metalurgs" savā laukumā tikās ar FK "Rīga" un astotajā spēlē guva septīto uzvaru, šoreiz ar 2:1.

"Liepājas metalurgs": Spole, Stradiņš, Atmanāvičs, Mihadjuks (Karlsons), Ivanovs, Pavļenko, Skobļakovs, Fedotovs (Kalns), Šelests, Dobrecovs, Katasonovs.

5.min. - 0:1, 65.min. Kalns - 1:1, 90.min. Dobrecovs - 2:1.

Cik tur trūka līdz Latvijas meistarsacīkšu pavasara posma lielākajai sensācijai, jo vicelīderi pret vienu no tabulas pastarīšiem izšķirošos vārtus guva pēdējās sekundēs. Var jau visu vainu novelt uz tiesnesi A.Sipailo no Daugavpils, kas nesaskatīja vai arī negribēja saskatīt rīdzinieku pārkāpumus sava soda laukuma priekšā un pat soda laukumā, taču pret šādu komandu liepājniekiem visu vajadzēja izšķirt pašiem, vienalga, kaut arī tiesnesis tiesātu ar aizsietām acīm. Bet tā vietā metalurgi līdz pat spēles pēdējam mirklim balansēja kā uz naža asmens, un prieku par kārtējo uzvaru aizēnoja jautājums: cik ilgi laime stāvēs blakus?

Pirmajā puslaikā nekas nelika saprast, ka tiekas komandas, no kurām viena tēmē uz visaugstāko titulu, bet otras startu Latvijas meistarsacīkstēs uzskata par izgāšanos. Mūsējie tik vien spēja kā izveidot vienu vārtu momentu pašā sākumā un vienu pašās beigās, kamēr rīdzinieki izmantoja liepājnieku aizsarga Ivanova rupjo kļūdu. Metalurgi spēlēja lēni, brīžam it kā negribīgi, un pietika ar pretinieku neatlaidīgu cīņu par katru bumbu, lai mūsējo pārākums futbola zināšanās pazustu.

Toties 2.puslaikā asu pārdzīvojumu netrūka. Viesi tika iespiesti viņu laukuma pusē, uzbrukumu viļņi vēlās cits pēc cita, un jau puslaika pirmajā pusē reālas iespējas visu nolikt savās vietās bija Pavļenko, Katasonovam, Dobrecovam, līdz beidzot pēc Katasonova piespēles Jurģis Kalns rezultātu izlīdzināja.

Metalurgu spiediens kļuva arvien lielāks, un spēles beigās scenārijs bija ļoti vienkāršs: cik vieni izmisīgi uzbruka, tik otri izmisīgi atgaiņājās. Tiesneša pieļautā asā spēle kļuva aizvien rupjāka, vienubrīd tā pārtapa dūru izvicināšanā, un mūsējie atkal vieglprātīgi pelnīja dzeltenās kartītes, kuru dēļ jau aizvakar laukumā nevarēja doties trīs spēlētāji. Kad likās, ka rīdzinieki varēs līksmot par savu otro punktu šajās meistarsacīkstēs, kompensācijas laika pēdējās sekundēs pirmo reizi kļūdījās bijušais "Zvejnieka" vārtsargs Grigjans, un pēc Viktora Dobrecova sitiena bumba ielēkāja viņa atstātajos vārtos. Tātad, tāpat kā nesen pret vienu no medaļu pretendentiem "Dinaburgu", arī pret pastarīti FK "Rīga" liepājnieki līdz uzvarai izlīda kā caur adatas aci.

1. "Skonto" 7 18 - 4 19

2. "Liepājas metalurgs" 8 17 - 4 22

3. "Dinaburga" 7 13 - 6 13

4. FK "Ventspils" 7 12 - 8 13

5. PFK/"Daugava" 7 8 - 12 9

6. FK "Valmiera" 7 7 - 11 6

7. FK "Rīga" 8 4 - 18 1

8. "Stalkers" 7 1 - 17 1