Kurzemes Vārds

16:18 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pilsētas svētkos atklāj HES

Anda Pūce

Grobiņas Pilsētas svētku galvenais notikums šogad bija hidroelektrostacijas svinīgā atklāšana. Tomēr divu dienu garumā netrūka dažādu sarīkojumu gan lieliem, gan maziem grobiņniekiem.

Pilsētas svētki sākās piektdien ar mazo velosipēdistu braucienu pa nupat atjaunoto Lielās ielas posmu. Vienu atjaunoto ielas posmu pašvaldība atklāja jau pērn, un šogad tradīcija turpinājās. Grobiņnieki stāsta, ka ilgus gadus jokojuši par savas pilsētas galveno ielu, sak', cik tā grumbuļaina un neizbraucama, bet tagad esot grēks sūdzēties. Tradicionālajā Pilsētas skrējienā šogad piedalījās divas reizes vairāk ļaužu, nekā rīkotāji bija plānojuši - ap 60 dažādu vecumu grobiņnieku. Kā pastāstīja Pilsētas domes kultūras darbiniece Ginta Kampare, liela piekrišana bija arī atrakcijām un konkursiem bērniem. Pirms tam bērni zīmējumos attēloja savus sapņus Grobiņai un viņu fantāzijas bija apskatāmas īpašā izstādē pie pilskalna.

Sestdiena sākās ar jautrajām stafetēm pilsētas uzņēmēju komandām. Visu astoņu komandu sportisti un līdzjutēji jutās labi, bet skatītāju tik agrā rīta stundā nebija daudz. Pirmo vietu izcīnīja Grobiņas pamatskolas komanda, otrajā vietā - veikala "2 santīmi" komanda "Grobiņas stiprie", bet trešie palika "Vendenes" ūdens piegādātāji. Balvas tika arī visiem pārējiem jautrajiem sportotājiem.

Svētku galvenais sarīkojums, protams, bija Grobiņas HES atklāšana. Projekts sadarbībā ar Hjelmelandes komūnas pašvaldību Norvēģijā tika aizsākts pirms diviem gadiem, nu labiekārtota ūdenskrātuves apkārtne un sākusi darboties HES. Pilsētniekus interesēja, kāda tad īsti elektrostacija izskatās, daudzi izmantoja iespēju aplūkot iekārtas, bet galvenais, ko ļaudis atzina, ir fakts, ka arī šī pilsētas nomale - bijušās "Lauktehnikas" namu mikrorajons, kļūst sakoptāka. Motorlaivā lepni piebrauca hercogs Fridrihs Kazimirs, atklāšanas runas teica Grobiņas Pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Neimanis un norvēģu viesi. Bija balonu salūts, ar ziedu vītni daudz ūdens tika lūgts ūdens mātei, un tika iedarbināta Grobiņas HES.

Pēcpusdienā lielāka rosība bija pie Grobiņas vidusskolas. Tur uz salidojumu, kas veltīts vidusskolas 50 gadu jubilejai, pulcējās skolas absolventi. Viņi bija braukuši gan tuvākus, gan tālākus ceļus un, protams, visi lepojās, ka šeit savulaik mācījušies. Savukārt vakarā visi devās uz Marijas Naumovas koncertu. "Man jāatvainojas grobiņniekiem, ka koncerts nenotika pilskalnā, jo bija pārāk stiprs vējš," sacīja G.Kampare, paskaidrojot, ka kafejnīcas "Zem liepām" lielajā zālē visus skatītājus nevarēja uzņemt, tomēr cilvēkiem koncerts paticis.

Kā jau tas svētkos pienākas, nakts pagāja dejās. Skolā notika absolventu balle, Pilskalnā spēlēja grupa "Favorīts". G.Kampare secināja, ka grobiņnieki prot atpūsties, jo neviena no daudzajām izstādēm pilsētas ielās un laukumos netika sabojāta, naktī daudz darba neesot bijis arī kārtības sargātājiem.