Kurzemes Vārds

14:13 Otrdiena, 1. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Par atkritumu aizvākšanu ir jāmaksā. Tikai - cik? Un kam?

Pašvaldība plāno pavisam drīz apstiprināt jaunus saistošos noteikumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Liepājas pilsētā, un tajos būs iestrādāta tāda lieta kā soda sankcijas. Kam un par ko? Tiem, kuri nav noslēguši līgumu par atkritumu izvešanu. Tādam līgumam ir jābūt noslēgtam vai nu ar namu pārvaldi, kā tas ir daudzdzīvokļu namu iemītniekiem, vai ar kādu no kompānijām, kas izved gružus, vai arī tieši ar atkritumu izgāztuves apsaimniekotājiem SIA "Liepājas RAS". Ja tagad privātmāju īpašnieki, mazo uzņēmumu, veikalu utt. saimnieki varēja būt puslīdz droši, ka, ieberot savus atkritumus svešā konteinerā vai tuvējos krūmos, viņus neviens nevarēs sodīt, ja nepieķers tieši pie rokas, tad turpmāk būs iespējams sodīt tikai par to vien, ka nav noslēgts līgums.

Daudzi būs neizpratnē - kāpēc man kādam jāmaksā, ja es savus gružus sadedzinu krāsnī? Taču mēs ļoti labi zinām, ka ne jau visu var sadedzināt. Visu nevar arī tā vienkārši aprakt zemē, kaut zeme būtu paša īpašums.

Tas ir saprotams, un tur nebūtu ko iebilst. Ir tikai daži jautājumi, uz kuriem pagaidām nav atbildes. No 1.jūnija maksa par viena kubikmetra atkritumu noglabāšanu izgāztuvē būs 1,65 lati līdzšinējā lata vietā. Pašvaldības amatpersonas apgalvo, ka gružu izvešanas tarifs tāpēc būtiski nemainīsies - pēc namu pārvalžu iesniegtajiem aprēķiniem tam vajadzētu būt apmēram 40 santīmu mēnesī. Pašlaik pilsētā spēkā ir dažādi tarifi: no 25 santīmiem līdz 40 santīmiem no cilvēka mēnesī. Taču ir zināms, ka, piemēram, "Hoetika Liepāja" no namu pārvaldes, kas no katra iedzīvotāja iekasē 40 santīmu, pašlaik prasa tikai 23 santīmu no cilvēka. Domes izpilddirektors N.Niedols, kura pārziņā ir visa pilsētas saimniecība, par šo savdabīgo situāciju arī bija "kaut ko dzirdējis"(!). Bet, kur paliek starpība, neviens nevar pateikt. Tāpat kā to, vai, paaugstinoties cenai par atkritumu noglabāšanu izgāztuvē, firmai "Hoetika Liepāja" būs gana ar līdzšinējiem 23 santīmiem no cilvēka? Un, ja nebūs? Vai starpību no iekrātajām "iekšējām rezervēm" segs namu pārvaldes vai arī domei tiks piestādīti jauni aprēķini, ka tarifs jāpaaugstina?