Kurzemes Vārds

03:47 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Liepājas domē varēs apskatīt policijas ēkas maketu

Jau informējām, ka par tiesībām projektēt jauno Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes ēku Bāriņu ielā cīnās trīs pretendenti. Izsludinātā konkursa uzvarētāju paziņos 1.jūlijā. Līdz šim laikam trīs piedāvāto projektu maketus un skices visi iedzīvotāji varēs apskatīt Liepājas domē un izteikt savu viedokli. Policijas pārvaldes priekšnieks Juris Briķis vakar žurnālistiem atklāja, kas pieteicies konkursā. Savus projektus piedāvājusi SIA "Dugoļeva LTV" no Jūrmalas, Rīgas SIA "Arhitektūras un būvkonstrukciju darbnīca "Ozola, Bula un partneri"", kā arī Liepājas firma "Arhitekta Guntara Vīksnas birojs" sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas valsts uzņēmumu "Assets". Juris Briķis neizpauda, kurš makets viņam pašam patīk vislabāk, sakot, ka to var iztulkot kā kāda pretendenta interešu lobēšanu, jo visu izlems žūrijas komisija, pieaicinot no Iekšlietu ministrijas neatkarīgu ekspertu.

Paraksta Liepājas un Gdiņas sadarbības līgumu

Vakarrīt Pilsētas domē tika parakstīts Liepājas un Gdiņas (Polija) pašvaldību sadarbības līgums. Vispirms domes sēžu zālē notika abu sadraudzības pilsētu prezentācija, pēc tam - līguma parakstīšana. No Gdiņas puses līgumu parakstīja pilsētas mēra vietnieks Mareks Stepa, no Liepājas puses - Uldis Sesks.

Gdiņas pilsētas pašvaldības delegācija Liepājā ieradās trešdien un uzturas līdz šodienai. Delegācijas sastāvā ir 28 dažādu nozaru speciālisti - pašvaldības teātra, NVO centra, vietējā futbola kluba, iestāžu un uzņēmumu pārstāvji.

Viesus interesē uzņēmējdarbības un tūrisma attīstība, sporta centru darbība, Latvijas izglītības sistēma, sadarbība ar partnerpilsētām, narkomānijas profilakse, NVO centra darbība utt. Delegācijas sastāvā ir arī divi žurnālisti no vietējā laikraksta "Dziennik Baltycki" un preses dienesta speciāliste. Viņus interesē arī sadarbība ar masu medijiem.

Vizīte notiek Eiropas savienības PHARE Pārrobežu sadarbības programmas Mazo projektu fonda finansētā projekta "Demokrātija vietējo pašvaldību līmenī, Gdiņas un Liepājas piemērs" ietvaros.

Rīdzinieki aplūko Liepājas metalurgu izlieto zvanu

Vakar rīdzinieki tika aicināti apskatīt atjaunoto Romas katoļu Svētā Jēkaba baznīcas zvanu. Šo zvanu Rīgai tās 800 gadu jubilejā dāvina Rīgas vīru un zēnu kori, kā arī Amerikas latviešu apvienotais koris. Tas maksājis 3588 latus, un tam naudu ziedojuši arī 86 rīdzinieki un pilsētas viesi. Zvana uzstādīšana Svētā Jēkaba katedrāles tornī un iesvētīšana notiks jūnijā, bet svinīga atklāšana - 25.jūlijā pulksten 11. Zvans gada sākumā tika izliets akciju sabiedrībā "Liepājas metalurgs". Tas ir 170 kilogramus smags un izgatavots no bronzas. Kā paraugs tam izmantots kāds Smoļenskas baznīcas zvans, bet sakausējuma ķīmisko formulu "Liepājas metalurga" speciālisti pilnveidojuši semināros Vācijā un Šveicē.

Izvēlas lauku tūrisma speciālistu

Konkursa kārtībā par jauno Lejaskurzemes Tūrisma informācijas biroja lauku tūrisma speciālistu apstiprināts Rucavas Pagasta padomes priekšsēdētāja vietnieks, bijušais šā pagasta pašvaldības vadītājs Jānis Veits. Kā pastāstīja biroja vadītāja Inta Spriņģe, J.Veita priekšrocības bijušas pieredze vadītāja darbā un darbā ar projektiem. Viņa pastāstīja, ka lauku tūrisma speciālista pienākumos ietilpst informācijas vākšana par Liepājas rajonu, materiālu gatavošana reklāmas vajadzībām, dalība dažādos tūrisma projektos un citi uzdevumi. Kā "Kurzemes Vārds" jau rakstīja, konkursam bija pieteikušies deviņi pretendenti, no kuriem uz pārrunām tika uzaicināti pieci cilvēki. J.Veits vakar nekomentēja savu uzvaru konkursā, sakot, ka nav saņēmis nekādu oficiālu informāciju. Viņš arī neatbildēja uz jautājumu, vai turpinās darbu Rucavas pašvaldībā.

Poļu žurnālisti "Kurzemes Vārda" redakcijā

Vakar mūsu laikraksta redakcijā viesojās Polijas pilsētā Gdiņā iznākošā laikraksta "Dziennik Baltycki" žurnālisti Renāte Moroza un Slavomirs Ptašņiks un šīs pilsētas pašvaldības preses dienesta speciāliste Marija Opinca. Viesi interesējās par "Kurzemes Vārda" vēsturi, ekonomisko stāvokli un politisko orientāciju, laikraksta iespiešanu, apmaksas sistēmu žurnālistiem, kā arī par citiem ar žurnālistiku saistītiem jautājumiem.

Parādi sarūk

Sabiedrība "Vācele" veic skrupulozu visu sava aprūpējamā Tosmares rajona iedzīvotāju parādu uzskaiti. Maijā īres maksas parādi kopā ar parādiem par apkuri bija 71,7 tūkstoši latu. Samazināšanās salīdzinājumā ar pērnā gada septembri bija 6 tūkstoši latu. Taču ir vēl parādi uzņēmumam "Liepājas siltums" par pēdējo sezonu 87,8 tūkstošu latu apjomā. Turklāt vēl rajona iedzīvotājiem ir vecie parādi kuģu remonta rūpnīcai - 53,7 tūkstoši latu un AS "Liepājas metalurgs", kas arī pārvaldīja gan rūpnīcu, gan dzīvojamo fondu - tie pašreiz ir 8,8 tūkstoši latu, un kopš septembra samazinājušies par 3,5 tūkstošiem.

Rīdzinieku dāvana Liepājai

Vēstures un mākslas muzejā skatāma jauna izstāde "Rīga 800 - Liepājai". Tajā septiņas galvaspilsētas lietišķās mākslas tautas studijas - "Rītausma", "Bārbele", "Plastika", "Zīle", "Rīdze", "Ceplis" un "Vasa" dāvā iespēju iepazīties ar to dalībnieku veikumu tautas mākslas tradīciju kopšanā un saglabāšanā. Cimdi, zeķes un lakati, palagi un segas, dvieļi, galdauti un mutautiņi, ādas plastikas darinājumi, metālkalumi, pinumi un keramika - visā, ap 500 priekšmetu lielajā darinājumu klāstā harmoniski vienojas tradicionālais un mūsdienīgais, amata meistarība un jaunrades meklējumi. Izstāde būs skatāma līdz 7. jūlijam, bet 8.jūlijā uz tikšanos ieradīsies paši tās veidotāji.

Viesojas Izraēlas vēstnieks

Vakar Liepājā viesojās Izraēlas vēstnieks Latvijā Avrahams Benjamins. Mūsu pilsētā viņš bija jau otro reizi, kā arī ar pilsētas vadītājiem ticies viņu viesošanās laikā Izraēlā pagājušajā gadā. Vakar vēstnieks dienas pirmajā pusē tikās ar deputātiem un pilsētas uzņēmējiem un apmeklēja ostu, bet pēcpusdienā Medicīnas skolā tikās ar MASHAV (tā ir organizācija, kas Izraēlā rīko dažādas apmācības programmas par visdažādākajām tēmām dažādās valodās) dalībniekiem. Arī no mūsu pilsētas vairāki cilvēki ir apmeklējuši šos kursus. Vēlāk Avrahams Benjamins Sv.Trīsvienības baznīcā noklausījās ērģeļu un trompetes koncertu, bet vakara pusē piedalījās Ebreju filmu nedēļas atklāšanā. Kā sarunā ar žurnālistiem stāstīja domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un Avrahams Benjamins, Izraēlai un Liepājai būtu vairākas biznesa sadarbības intereses, piemēram, kokmateriālu eksportā, metāla un tekstilindustrijā, taču pagaidām visnopietnākās problēmas sagādājot kravu pārvadājumu lielās izmaksas, jo Izraēla ir neliela valsts ar nelielu tirgu, un tāpēc nav izdevīgi kravu pārvadājumiem fraktēt lielus kuģus.