Kurzemes Vārds

22:33 Trešdiena, 11. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Ugunsgrēkā gājusi bojā sieviete

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē aizvadītās nedēļas nogali raksturoja kā visai mierīgu. Pašvaldības policija par nepakļaušanos kārtības sargu likumīgajām prasībām sestdien aizturējusi vienu vīrieti. 2.jūnijā ugunsgrēks izcēlies Ezera ielā 76. Bojā gājusi 1929.gadā dzimusī sieviete. Sestdien Liepājā izraisīta arī smaga autoavārija. Pēc vieglās automašīnas un mikroautobusa sadursmes 3 cilvēkus nācies ievietot Centrālajā slinīcā.

Pieredzes apmaiņā pie norvēģu kolēģiem

Pedagoģijas akadēmijas Pedagoģijas un psiholoģijas katedras vadītāja Anita Līdaka un lektore Dina Bethere devušās uz Norvēģiju. Tur viņas uzturēsies visu šo nedēļu un piedalīsies projekta "Skola visiem" ietvaros organizētajā seminārā, kurā apgūs zināšanas un pieredzi par bērnu ar īpašām vajadzībām iekļaušanu vispārizglītojošā skolā. Uz Norvēģiju devušies arī Speciālas skolas direktors Atis Brikmanis un mācību pārzine Kaiva Žīmante.

Man plaukstā tikai gliemežvāki

Galerijā "Ten" savu personālizstādi atklājusi viešņa no Aizputes - Inta Rozenbaha. Vairāk nekā divdesmit ādas dekoriem un kolāžām māksliniece devusi kopējo nosaukumu "Man plaukstā tikai gliemežvāki". Inta Rozenbaha kā autodidakte smalki izpētījusi un apguvusi ādas plastikas izmantošanas, varētu teikt, pat gleznieciskās iespējas, jo viņas izstādē rādītie darbi ir gan ādas un gliemežvāku dekoratīvas kolāžas, gan arī krāsainas ainavas. Pēdējie prasa īpaši ilgstošu un pacietīgu darbu, kad no iepriekš sakrāsotām ādas plēksnītēm apmēram nedēļas laikā top neliela formāta dabas ainava. Nesen bijis pasūtījums no kāda Ventspils uzņēmēja, pēc kura vēlēšanās meistare šādā tehnikā mēneša laikā veidojusi divas ainavas ar ūdeņiem un zaļojošiem kokiem 2,5x1 metru formātā katru. Inta Rozenbaha strādā arī ar dažādiem citiem dabas materiāliem, piemēram, veido jaukus dekoratīvus priekšmetus no mežā un pludmalē atrastiem koka veidojumiem. Viešņa galerijā "Ten" savus darbus rādījusi ne reizi vien. Pirms pāris gadiem viņa kopā ar savu dzīvesbiedru, gleznotāju Zigmundu Beleviču skatītāju vērtējumam bija atvedusi savus miniatūrdarbus pastelī. Vairāk nekā 20 gadu laikā, kopš Inta Rozenbaha rīko izstādes, viņas darbus varēja skatīt vairākās Latvijas pilsētās, tos labprāt iegādājušies ciemiņi no citām Eiropas valstīm, tie pat aizceļojuši uz Austrāliju un Brazīliju.

Liepājas uzņēmēji atgriezušies no Krievijas

Aizvadītās nedēļas nogalē no Latvijas - Krievijas semināra "Latvijas un Krievijas reģionu ekonomiskās sadarbības iespējas" atgriezās Latvijas delegācija, kuras sastāvā bija arī pieci liepājnieki. Seminārs, kura norises vieta bija Smoļenska, notika pēc Latvijas Ostu padomes inicitīvas. No Latvijas tajā piedalījās Satiksmes ministrijas, ekonomikas ministrijas, trīs ostu un dažādu nozaru uzņēmumu pārstāvji. Liepāju seminārā pārstāvēja L.Henzelis ("Solo L"), A.Ivanovs ("Duna"), J.Visuhins ("Terrabalt"), V.Žeļeznovs ("Hidrolats") un Liepājas SEZ mārketinga speciālists G.Kazeks. Seminārā katram uzņēmumam un Liepājai kopumā bija iespēja iepazīstināt ar sevi ne tikai Smoļenskas apgabala, bet arī Voroņežas, Belgorodas, Brjanskas, Kurskas, Orlas, Tambovas un Tulas apgabala pārstāvjus gan sekciju darbā, gan plenārsēdēs. Kā atzina G.Kazeks, delegācija pārliecinājusies, ka pagaidām vēl ir daudz problēmu tranzītā Krievijas virzienā, neapmierinošs ir Krievijas muitas darbs, par ko liecinājušas 5 kilometrus garās automašīnu rindas uz robežas. Ciešāku Latvijas un Krievijas uzņēmēju sadarbību traucē arī vīzu režīms, Lietuva, piemēram, šo problēmu ir atrisinājusi, tāpēc krievi labprātāk izvēlas sadarbību ar šo valsti. Tomēr pēc diviem mēnešiem gaidāma krievu puses atbildes vizīte Latvijā, tajā skaitā arī Liepājā.