Kurzemes Vārds

19:32 Otrdiena, 28. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Amatierteātri līksmojas Aizputē

Anda Pūce

Sestdien Aizputes pusē lietus tikpat kā nelija. Tikai vakarpusē tas atvēsināja sakarsušos Liepājas rajona Amatierteātru svētku dalībniekus, bet dančiem Misiņkalna parkā traucēt nevarēja. Svētku rīkotāji un dalībnieki atzina, ka šāda tradīcija ir jāturpina.

Par svētku nozīmīgumu liecināja klātesošās amatpersonas. Svētku gājienā zirgu pajūgā pa priekšu brauca Liepājas Rajona padomes priekšsēdētājs Modris Ekšteins, kurš arī svinīgi atklāja svētkus, un rajona Kultūras nodaļas vadītāja Ilga Skābarde. Viesu vidū bija arī Rucavas Pagasta padomes priekšsēdētājs Jānis Bārdulis, kurš pats ir ilggadējs vietējā amatierteātra aktieris, un citu pašvaldību vadītāji. Gājienā devās arī amatierteātri no Virgas pagasta, Priekules pilsētas, Bārtas pagasta un Grobiņas pagasta. Pēc svinīgajām svētku atklāšanas runām Aizputes Tautas teātra galvenā režisore Karmena Austruma kopā ar Kultūras nama vadītāju Indru Bēricu, kurām ir lieli nopelni svētku rīkošanā, uzdāvināja katram kolektīvam pa koka karotei, sak, mēs to putru ievārījām un kopā būs vien jāizstrebj.

Izrādes notika vienlaikus trijos laukumos. Skatītāji atzinīgi novērtēja to, ka bija padomāts par sēdvietām. "Vienmēr var gribēt, lai ir vairāk skatītāju, tomēr domāju, ka cilvēku bija diezgan daudz," aizputnieku interesi par svētkiem novērtēja Kultūras nodaļas speciāliste Aija Niedola. Daudzus interesēja dunalcnieku rādītā "Meldermeitiņa", interesanta bija arī krotenieku spēlētā "Piedod, Bokačo, ja vari!" un vērgalnieku "Zelta druva" par kolhozu laikiem mūspusē. Šī tēma daudziem bija īpaši tuva un notikumi atpazīstami. Pēc izrādēm laukumā pie Aizputes Kultūras nama sākās netradicionālās sporta spēles aktieriem. Tur bija dažādas izdarības, tostarp arī staigāšana uz koka kājām. Visu vēl amizantāku darīja spēļu vadītāja Gunāra Stieģeļa komentāri. Uzvarētāju laurus plūca rucavnieki. Kamēr aktieri sportoja, režisori, pašvaldību vadītāji un kultūras namu direktori pulcējās uz pieņemšanu Aizputes Pilsētas domē. Tur neformālā atmosfērā tika norunāts nākamvasar Teātra svētkus rīkot Dunalkā.

Vakarpusē beidzot atpūtās arī aktieri. Viņi noskatījās mājinieku rādīto Monikas Zīles lugu "Dārgā Tonija", jo daudzi Aizputes Tautas teātra jaunāko izrādi vēl nebija redzējuši. Tad svētkus svinīgi noslēdza Aizputes Pilsētas domes priekšsēdētājs Pēteris Hanka. Katram tika pa piknika grozam, ko iztukšot zaļumballē, un visi devās uz Misiņkalnu.