Kurzemes Vārds

12:10 Pirmdiena, 3. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā

3. un 4. jūnijā

1921. gadā

Apgādības valde lūdz Liepājas un apkārtnes amatniekiem pievērst uzmanību tam, ka pilsētas zēnu patversmē atrodas 10 zēni vecumā no 14 līdz 17 gadiem, kuri ļoti vēlas mācīties dažādus amatus, un būtu ļoti vēlams, lai uzņēmēji būtu atsaucīgi un atbalstītu bāreņu centienus.

Apvienotās Baltijas kuģniecības sabiedrība ieviesusi atpūtas ceļojumus par pazeminātu maksu ar saviem pasta un pasažieru tvaikoņiem, kuri uztur regulāru satiksmi līnijā Liepāja-Danciga-Londona. Atpūtas ceļojums ilgst 16 dienas.

Teātrī notiek Ances Silnovskas atvadu benefice, kurai aktrise izvēlējusies Šēnberga lugu "Sieviešu velns". Iecienītā māksliniece atstāj Liepāju, lai papildinātos aktiera meistarībā.

1931. gadā

Tāpat kā iepriekšējā gadā kāds vietējā lauksaimniecības veikala īpašnieks sāk ievest no ārzemēm vecas, nederīgas kuļmašīnas. Muitas dārzā novietotas jau trīs šādas mašīnas. Tās pārkrāso, nedaudz pielabo un pārdod lauciniekiem. Avīze brīdina: "Esiet uzmanīgi, lai jūs nepiekrāpj!"

Zvejnieki sūdzas, ka Papes kalvu - vienīgo vietu Latvijas piekrastē, kur vēl atrodami lielāki mencu bari, esot apsēduši roņi. Zvejnieks Jaundoma ar saviem biedriem veselu mencu vietā izvilcis ap 100 mārciņas mencu galvu, jo pašas mencas no makšķerēm noēduši roņi. Zvejnieki nolēmuši lūgt atļauju ņemt jūrā līdzi šautenes.

1941. gadā

Ir pirmā diena, kad, "plašā straumē plūstot, Liepājas darbaļaudis sāk parakstīšanos uz jauno Trešās piecgades aizņēmumu". Bet sekmīga parakstīšanās būšot tikai tad, ja līdzās simtprocentīgai darbinieku līdzdalībai tiks panākti arī pēc iespējas augstāki finansiālie rādītāji.